ME 2016: Druga porażka Polek

6 gru 2016, 19:58

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski uległy drużynie Holandii 21:30 (11:14) w drugim meczu ME 2016 rozgrywanych w Szwecji. Jest to druga porażka podopiecznych Leszka Krowickiego w tegorocznym czempionacie starego kontynentu.

Podopieczne Leszka Krowickiego podobnie jak ich przeciwniczki przystąpiły do dzisiejszego pojedynku z porażką w pierwszej serii spotkań. Polki w niedzielę uległy Francuzkom, a piłkarki ręczne Holandii przegrały z Niemkami w meczu otwarcia turnieju.

Polki nie były faworytkami dzisiejszego pojedynku. Wyrównana rywalizacja trwała tylko do stanu 2:2. Wtedy Holenderki co raz częściej dochodziły do głosu wykorzystując błędy przeciwniczek oraz swe doświadczenie. Na przerwę podopieczne Leszka Krowickiego schodziły ze stratą trzech bramek (11:14).

Po niezłej pierwszej połowie w wykonaniu Biało-Czerwonych zgromadzeni w Kristianstadt Arenie kibice reprezentacji Polski liczyli na to,  że po przerwie nasze szczypiornistki nawiążą walkę z rywalkami. Jednak podobnie jak w niedzielę, tak i dziś słabsze drugie 30 minut sprawiło, że Polki przegrały 21:30. Mimo, że momentami Holenderki prowadziły nawet 11 bramkami.

Przed Polkami jeszcze jeden mecz. W czwartek Biało-Czerwone zmierzą się z Niemkami. Czy będzie to spotkanie o awans do kolejnej rundy czy tylko o honor zdecyduje dzisiejszy mecz Francja – Niemcy. Wygrana Francuzek sprawi, że w czwartek Polki rozegrają ostatni mecz podczas turnieju w Szwecji.

Polska – Holandia 21:30 (11:14)

Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek, Monika Kobylińska, Marta Gęga, Agnieszka Kowalska, Patrycja Królikowska, Kinga Grzyb, KatarzynaJaniszewska, Joanna Drabik, Joanna Kozłowska, Emilia Galińska, Alina Wojtas, Natalia Nosek, Kamila Szczecina, Kinga Achruk, Ewa Andrzejewska.

Holandia: Jasmina Jankovic, Tess Wester, Jessy Kramer, Laura van den Heijden, Debbie Bont, Lois Abbingh, Sanne van Olphen, Danick Snelder, Yvette Broch, Maura Visser, Cornelia Nycke Groot, Kelly Dulfer, Michelle Goos, Angela Malestein, Estavana Polman.