Strona główna Bez kategorii 5 Najciekawszych Stadionów Piłkarskich Mistrzostw Europy 2021

5 Najciekawszych Stadionów Piłkarskich Mistrzostw Europy 2021

0

Nareszcie, długo wyczekiwane Mistrzostwa Europy UEFA w piłce nożnej przed nami! EURO 2021 odbędzie się wyjątkowo nie w jednym lub w dwóch krajach, ale w całej Europie. Jak twierdzi Michel Platini, mistrzostwa będą organizowane w ten sposób jako „romantyczna idea” zjednoczenia Starego Kontynentu przez futbol. Igrzyska będą więc wyjątkowe, a przede wszystkim dlatego, że będą toczyły się na arenach w aż 11 krajach. W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym stadionom, na którym będą rozgrywane mecze EURO 2021.

Parken: Skandynawski design dla futbolu

Choć Dania nie jest znana z piłki nożnej, to jej kandydatura dla bycia gospodarzem Mistrzostw Europy została zaakceptowana. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane na stadionie Parken. Zobaczymy tam między innymi mecze Dania – Finlandia i Dania – Belgia. Parken na co dzień gości zespół stołecznej drużyny FC Kopenhaga. Ten obiekt pomieści do 38 500 kibiców, choć historycznie mecze oglądało tam dawniej nawet 60 000 osób. Jako ciekawostkę można dodać, że na ośmym piętrze stadionowego budynku, znajduje się Geranium. To jedna z najlepszych restauracji w mieście, posiadająca trzy gwiazdki Michelina.

Krestowski: Piłka w Sankt Petersburgu

Z Danii kibice przeniosą się na północ mroźnej Rosji. Nowoczesny Krestowski to stadion o pojemności 67 800 kibiców, który zaprojektowany został na podobieństwo japońskiego stadionu Toyota. To właśnie tu dwa mecze rozegrają piłkarze naszej reprezentacji. Polska zagra w Sankt Petersburgu najpierw ze Słowacją, a następnie ze Szwecją. Stadion był jedną z aren mistrzostw świata FIFA w 2018 roku oraz Pucharu Konfederacji FIFA w 2017 roku.

Baku: Egzotyczny Stadion Olimpijski

Stadion w stolicy Azerbejdżanu, Baku, może być pewnym zaskoczeniem jako jedna z aren  EURO. Nie powinno nas to jednak aż tak bardzo dziwić, ponieważ na Stadionie Olimpijskim w Baku rozgrywano już mecze międzynarodowe. Na jego otwarciu w 2015 roku byli nawet obecni prezydent FIFA Sepp Blatter i prezydent UEFA Michel Platini. Choć lokalizacja może się wydawać bardzo egzotyczna, to nie należy dać się zwieść – Stadion Olimpjski nie ustępuje bowiem w niczym czołowym arenom Włoch, Niemiec czy Francji. Wokół stadionu w Baku wybudowano też świetną infrastrukturę hotelową, parkingi, a także nie zapomniano o dobrze zagospodarowanej zieleni. Zagrają na nim drużyny z grupy A, w tym Walia, Szwajcaria i Turcja.

Hampden Park: Futbol ze szkocką fantazją

Szkocja ma długie tradycje futbolowe i dobrze się stało, że piękny stadion Hampden Park także zaprezentuje się na mistrzostwach. Ma pojemność dokładnie 51 866 krzesełek i jest to oficjalny staion szkockiej reprezentacji piłkarskiej. Hampden Parki mieści się w urokliwym Glasgow, u podnóży szkockich wzgórz i warto go odwiedzić choćby ze  względu na krajobrazy. Podczas EURO będzie gościł drużyny z grupy D, a ponadto jeden mecz zagrają w nim zespoły w 1/16 finału. Futbol w kratę i duże emocje? Tego wszystkiego dostarczą nam zespoły grające na Hampden Park.

Wembley: Finałowe starcie

I w końcu finał turnieju rozegrany zostanie na największym i chyba najsłynniejszym stadionie piłkarskim. Mowa oczywiście o londyńskim Wembley, który mieści 90 tysięcy kibiców. Na tym wspaniałym obiekcie, który wrósł na stałe w mapę miasta odbywają się także koncerty i największe imprezy, Masz już swojego pewniaka, który zagra w finale na Wembley? W takim razie stawiaj na EURO 2021 z Betsson i sprawdź, czy potrafisz wytypować triumfatora Mistrzostw Europy!

Podsumowując

Turniej, który odbędzie się od 12 czerwca do 12 lipca zapowiada się naprawdę fascynująco, tym bardziej, że zagrają w nim nasi. Co prawda nie są oni faworytami bukmacherów do tytułu, ale kto wie – może Polska okaże się czarnym koniem i zaskoczy kibiców? Interesuje cię futbol i chciałbyś spróbować swoich sił w typowaniu zakładów sportowych? W takim razie sprawdź, jakie kursy oferuje Betsson kasyno na zakłady piłkarskie i zabaw się w piłkarskiego eksperta. Życzymy dużo sukcesów naszej drużynie narodowej!

Komentarze