Budapeszt ITF: Kapitalna Świątek już w półfinale, krecz Chwalińskiej

30 sie 2018, 14:12

Iga Świątek po świetnym występie awansowała do półfinału turnieju rozgrywanego w Budapeszcie. Polka wygrała z Hiszpanką Silvią Soler Espinosą 6:0, 6:4. Maja Chwalińska kreczowała mecz z Niemką Tamarą Korpatsch.

Świątek wygrała z mocną zawodniczką znajdującą się w pierwszej setce rankingu. Warszawianka pewnie wygrała pierwszego seta 6:0 nie oddając bardziej doświadczonej rywalce ani jednego gema. W drugiej partii Hiszpanka przełamała 17-latkę. Polka weszła w set na zbyt dużym rozluźnieniu, ale z czasem potrafiła utrzymać koncentrację wygrywając ostatecznie 6:4.

Maja Chwalińska nie była w stanie dokończyć ćwierćfinałowego meczu z Tamarą Korpatsch. 16-latka przegrała pierwszego 6:3. Niemka zmuszała Polkę do biegania i ostatecznie przy wyniku 2:0 dla Korpatsch Chwalińska poddała spotkanie.

W półfinale Świątek zagra z wygraną mecz: Barbara Haas – Ivana Jorović.