Euro U21: Hiszpania gromi Polskę. Biało-czerwoni odpadają z turnieju

Aktualizacja: 6 lip 2019, 12:12
23 cze 2019, 06:08

W swoim trzecim meczu na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, Polska przegrała z Hiszpanią 5:0. Polacy byli w tym meczu zdecydowanie gorsi i stracili szanse na spełnienie swoich marzeń. Nie awansowali do półfinału, co oznacza, że zabraknie ich także na igrzyskach.

Hiszpanie od początku nas nacisnęli. Już w 6. minucie, po zamieszaniu w polu karnym groźną sytuację miał Dani Olmo, ale trafił w boczną siatkę. Chwilę później ten sam zawodnik strzelał już celnie, ale świetną interwencją popisał się Kamil Grabara. W kolejnej akcji, nasz bramkarz był bezradny, ale na szczęście Fabian Ruiz trafił w poprzeczkę. Po kolejnych dwóch minutach przegrywaliśmy już 1:0. Po zagraniu z lewej strony, naszą defensywę zaskoczył, zamykający akcję Pablo Fornals. Po tym golu Hiszpanie już tak zacięcie nie atakowali, ale i tak mieli sporą przewagę. Polacy nie potrafili zagrozić bramce rywali. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Adam Buksa, który  strzelał z dystansu, ale zbyt lekko, żeby pokonać bramkarza. Tymczasem La Rojita podwyższyła prowadzenie. Do prostopadłej piłki dobiegł Mikel Oyarzabal i z ostrego kąta uderzył precyzyjnie, między nogami Grabary. Na tym się jednak nie skończyło. Do przerwy mieliśmy bowiem wynik 3:0. Tym razem Ruiz wykazał się większą precyzją niż kilkanaście minut wcześniej i trafił do siatki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Hiszpanie grali spokojniej, ale i tak mieli kolosalną przewagę. Na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Dani Ceballos popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i zaskoczył Grabarę. Wynik, w 90. minucie ustalił Borja Mayoral, który otrzymał podanie z prawej strony i będąc w naszym polu karnym był zupełnie sam. Miał czas na przyjęcie piłki i oddanie precyzyjnego strzału.

Po tej porażce Polacy stracili szanse na awans do półfinału. Włosi pokonali Belgów 3:1 i wyprzedzili nas w tabeli zajmując drugie miejsce, a grupę wygrali oczywiście Hiszpanie. Biało-czerwonym i tak należą się brawa za ambitną postawę na turnieju.

Hiszpania – Polska 5:0

17’ Fornals, 35’ Oyarzabal, 39’ Ruiz, 71’ Ceballos, 90’ Mayoral