Strona główna Pozostałe Sporty walki Fury – Wilder typy na zakłady bukmacherskie – kto faworytem bukmacherów? Kursy...

Fury – Wilder typy na zakłady bukmacherskie – kto faworytem bukmacherów? Kursy na Walkę

0
Boks

Już niebawem dojdzie do trzeciego starcia pomiędzy Deontayem Wilderem a Tysonem Furym. Walka dwóch czołowych pięściarzy wagi ciężkiej elektryzuje środowisko, choć tym razem – w odróżnieniu od poprzedniego pojedynku – mamy tutaj zdecydowanego faworyta.

Tyson Fury vs Deontay Wilder typy bukmacherskie. Kto ma większe szanse w tym starciu?

fortuna bonus na start

The Gypsy King jest absolutną gwiazdą wagi ciężkiej, a od 28 listopada 2015 roku, kiedy to dokonał rzeczy niebywałej, eksperci nie mogą odmówić mu umiejętności. To właśnie tego dnia zrobił coś, co wydawało się niemożliwe – pokonał panującego przez lata w wadze ciężkiej Władimira Kliczkę, zdobywając tytuły WBA, WBO, IBF oraz IBO. Co dalej się stało fani boksu znają doskonale – Fury najpierw chciał rewanżu z Kliczką, co uniemożliwiła mu kontuzja, potem popadł w nałogi i koniec końców, nie zdołał nawet pojawić się w ringu jako obrońca pasów mistrzowskich.

W 2018 roku wyszedł na prostą a pod koniec roku po raz pierwszy skrzyżował rękawice z Deontayem Wilderem. Walka zakończyła się remisem, więc panowie mieli sobie jeszcze wiele do wyjaśnienia. Rewanż nadszedł w lutym 2020 roku, a zwycięzcą okazał się pretendent do tytułu WBC – Tyson Fury.

Naszym zdaniem to właśnie Brytyjczyk jest faworytem i spodziewamy się kolejnej wygranej przez KO. Jeżeli poszukujecie typu bukmacherskiego na walkę Fury – Wilder, to naszym zdaniem takie rozwiązanie pojedynku jest jak najbardziej prawdopodobne.

Kursy bukmacherów na walkę Fury vs Wilder. Kto jest faworytem?’

Przed starciem sprzed półtora roku, kursy bukmacherskie na pojedynek Fury i Wildera były bardzo wyrównane. Po remisie z 2018 roku, bukmacherzy nie mieli pojęcia kto może zwyciężyć w pojedynku dwóch topowych pięściarzy wagi ciężkiej. Dlatego kursy u legalnych bukmacherów w Polsce oscylowały w granicach 1,90 na obu pięściarzy. Jesli ktoś wtedy postawił niezłą sumkę na Fury’ego, to mógł być zadowolony.

Dziś złotówka postawiona na Brytyjczyka da o wiele mniej, bo kursy na wygraną Fury’ego z Wilderem mieszczą się w granicach: 1,30 – 1,40. W przypadku Amerykanina przekraczają one nawet 3,00, więc różnica pomiędzy obiema walkami jest wręcz ogromna. Warto wspomnieć, że obaj panowie nie walczyli szmat czasu, a dokładnie od 22 lutego 2020 roku. Trudno przewidzieć w jakiej formie mogą być obaj zawodnicy i jak Fury pokaże się w swojej pierwszej obronie pasa. Jeśli jednak dał radę z Kliczką, a potem wrócił w wielkim stylu po 2,5-rocznej przerwie, to wątpienie w jego możliwości czy nastawienie, byłoby nie na miejscu.

lvbet bonus

Przed walką Fury – Wilder III. Kto następny w kolejce po pas WBC?

Sytuacja w wadze ciężkiej od jakiegoś czasu wygląda jak telenowela. Dostajemy informacje, że jakaś walka ma się odbyć, jest to powtarzane, pojawia się data, potem jedna walka jest przekładana… Nie wygląda to tak w przepadku starcia Fury – Wilder (tutaj powodem opóźnienia rewanżu był pozytywny wynik testu na koronawirusa u Fury’ego), ale jeśli już mówimy o niekończącej się sadze z Furym i Joshuą w roli głównej, to tak właśnie jest. Panowie tak długo zwlekali, że eksperci mają wątpliwości, iż w ogóle do tego starcia na szczycie dojdzie. Zwłaszcza, że ten drugi dość wyraźnie przegrał z Usykiem i aby w ogóle doprowadzić do walki z rodakiem, będzie musiał pokonać Ukraińca w rewanżu.

Zakładamy, że w zakłady bukmacherskie na Fury – Wilder się nie mylą i The Gypsy King faktycznie ponownie zasiądzie na tronie. Czy tak się jednak stanie, przekonamy się w nocy z 9 na 10 października 2021 roku – a w zasadzie już nad ranem, bo walka ma się odbyć tuż po starciu Heleniusa z Kownackim, o godzinie 6:00.

Komentarze