Strona główna Bez kategorii Gwiazdy sportu przy pokerowych stołach

Gwiazdy sportu przy pokerowych stołach

0

Powszechnie wiadomo, że niektórzy topowi sportowcy z całego świata uwielbiają grać w pokera. Niektórzy interesują się grą dopiero na sportowej emeryturze, podczas gdy inni znajdują czas w swoim napiętym harmonogramie, aby zrelaksować się przy partyjce pokera.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak wielu sportowców decyduje się na grę w pokera? Sportowcy odnoszący sukcesy, przez wiele lat utrzymują swoją kondycję fizyczną w najwyższej formie, co często wiąże się z brakiem czasu na odpoczynek. Sporty takie jak poker nie wymagają kondycji fizycznej, ale umysłowej i pozwalają sportowcom wciąż odczuwać emocje towarzyszącej rywalizacji, dając jednocześnie ciału czas wolny. Kto zatem chętnie zasiada przy pokerowym stole? Poniżej przedstawiamy kilku graczy.

Ronaldo

Brazylijski piłkarz Ronaldo trzykrotnie zdobył tytuł piłkarza roku, dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza świata i dwukrotnie został wybranym najlepszym piłkarzem Europy. Ronaldo to jeden z najlepszych piłkarzy w historii, który w swojej karierze zdobył ponad 200 bramek.

Po zakończeniu przygody z piłką nożną, nauczył się grać w pokera dzięki swojemu przyjacielowi Andre Akkariemu. Jeden z wiodących poker roomów noa świecie szybko dołączył Ronaldo do grona swoich ambasadorów, a ten niemal od razu pokazał swoje wysokie umiejętności, zajmując 26 miejsce w turnieju PCA 2015, za co otrzymał $42,180.

Gerard Pique

Gerard być może nie jest aż tak znany jak Ronaldo, ale bez wątpienia zalicza się do grona piłkarzy z wielkimi sukcesami na koncie. Wraz z reprezentacją Hiszpanii sięgnął po tytuł Mistrza Świata, a grając w Barcelonie kilkukrotnie sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Prywatnie, mąż Shakiry również chętnie zasiada do gry przy pokerowym stole. Niemal co roku jest widziany na popularnym festiwalu EPT Barcelona. Jego największy sukces przyszedł w 2017 roku, kiedy to zajął piąte miejsce w turnieju i zainkasował $152,467!

Neymar

Neymar to obecnie jest najlepszych napastników na świecie, chociaż wciąż nie udało mu się sięgnąć po Złotą Piłkę. Kiedy nie zdobywa niezliczonej ilości goli lub akurat nie ogląda koszykówki, znajdziesz go na partyjce pokera z przyjaciółmi. W przeciwieństwie do niektórych znajomych po fachu, Neymar chętnie zabiera głos ws. pokera i głośno mówi o korzyściach płynących z gry w pokera.

Neymar brał udział w wielu turniejach pokerowych z serii European Poker Tour, a także często jest widywany przy wirutalnych stołach, m.in na platformie GGPoker, gdzie rywalizują również inni sportowcy.

Nie tylko piłkarze

Chociaż powyższa lista może wskazywać na to, że pokerem interesują się głównie piłkarze, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Wielkim fanem pokera jest chociażby była gwiazda tenisa Boris Becker, który od wielu lat regularnie uczestniczy w turniejach pokerowych. Całkiem dobrymi wynikami przy pokerowych stołach może się pochwalić również gwiazda MMA Martin “Hitman” Kampmann, czy też krykiecista Shane Warne. Nie jest tajemnicą, że czas przy pokerowym stole lubią spędzać polscy siatkarze.

Komentarze