Strona główna Bez kategorii Hazard sportowy ewoluuje szybciej niż się spodziewano

Hazard sportowy ewoluuje szybciej niż się spodziewano

0

Hazard sportowy ewoluuje szybciej niż się spodziewano

Światowy rynek zakładów sportowych stale rośnie. W rzeczywistości jest to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów na świecie, oferujący ogromny potencjał zarówno bukmacherom, jak i graczom. Wraz z pełną rewolucją cyfrową branża bukmacherska w dalszym ciągu przechodzi dynamiczne zmiany, rozwija się na ugruntowanych rynkach i wkracza na nowe.

Wielkość rynku zakładów sportowych i co oferują najlepsze kasyna?

Należy pamiętać, że trudno jest oszacować ogólną wielkość rynku zakładów sportowych, ponieważ przepisy i prowadzenie dokumentacji są niespójne. Nie ma ostatecznej dokumentacji od kraju do kraju, na którą naukowcy mogliby w pełni polegać. Zapisy są zbyt zróżnicowane, aby stworzyć całkowicie dokładny obraz. Ale nie oznacza to, że nie ma wiarygodnych szacunków. Szacuje się, że firmy hazardowe robią zakłady sportowe mając kapitalizację rynkową w wysokości 250 miliardów dolarów, a kasyno internetowe oferują hojne bonusy lojalnościowe dla stałych graczy żeby utrzymać zainteresowanie wydarzeniami sportowymi.

APAC (Azja i Pacyfik): największy rynek zakładów sportowych

Z populacją ponad 4 miliardów ludzi, nic dziwnego, że region APAC zajmuje największy udział w rynku zakładów bukmacherskich. Szacuje się, że mieszkańcy regionu APAC odpowiadają za 47% zakładów sportowych na świecie. Co napędza ten wzrost? Odpowiedź jest prosta: zwiększone bogactwo i rozwój łączności cyfrowej.

Historycznie Makau i Hongkong (oba w obrębie APAC) są dwoma najbardziej znaczącymi regionami generującymi przychody z zakładów sportowych na świecie. Jednakże dobrobyt gospodarczy w pozostałej części regionu zapewnia dochód do dyspozycji na zajęcia rekreacyjne, takie jak zakłady sportowe. W miarę wzrostu płac realnych w regionie APAC (zgodnie z przewidywaniami) coraz więcej pieniędzy będzie przeznaczanych na wydarzenia sportowe. Ponadto dostawcy internetu w regionie APAC informują o znacznym zwiększeniu penetracji rynku. Lepsze połączenie z Internetem pozwala ludziom korzystać z najnowszych wiadomości i informacji sportowych. O wiele łatwiej jest zostać fanem sportu (i obstawiającym sport), gdy możesz być na bieżąco z najnowszymi sportami na tydzień, codziennie, a nawet co godzinę.

O ile wzrośnie zakłady bukmacherskie w innych krajach?

Zakłady sportowe stanowią obecnie ponad 40% globalnych przychodów z hazardu na całym świecie, co stanowi więcej niż jakakolwiek inna sekcja (w tym loterie, kasyna, poker i inne formy gier). Zgodnie z najnowszymi prognozami firmy badawczej Technavio, oczekuje się, że CAGR (Compounded Annual Growth Rate) wzrośnie aż o 8,62% w latach 2018-2022. Podczas gdy wszystkie oczy skierowane są na regiony USA i APAC, zakłady sportowe wciąż rosną w innych częściach świata. Chociaż wzrost może nie wydawać się tak agresywny lub imponujący w Australii i Europie, wynika to głównie z długiej historii zakładów sportowych w tych regionach. Jednak zakłady sportowe wciąż rosną w tych regionach, a ewolucja hazardu w Polsce rośnie co roku o 30%. Afryka i Ameryka Łacińska stanowią duży kontyngent rynku światowego, ale nie tak bardzo jak APAC czy USA. Jest to związane przede wszystkim z szerszymi czynnikami makroekonomicznymi wpływającymi na PNB i ograniczonym dostępem do Internetu.

Najpopularniejsze zakłady sportowe na całym świecie

Piłka nożna (europejska) ma zdecydowanie największy ilość zakładów, a tuż za nią futbol amerykański. Pozostałe trzy duże ligi północnoamerykańskie:

  • MLB;
  • NBA;
  • NHL,

również otrzymują znaczną liczbę zakładów. Wyścigi konne, choć często klasyfikowane jako rynek niszowy, wciąż cieszą się dużą popularnością w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii i Afryce Południowej, które są dużymi rynkami.

Globalny rynek zakładów sportowych w e-sporcie

Najszybciej rozwijającym się rynkiem sportowym (pod względem wielkości zakładów) jest eSport. Dla tych, którzy nie znają e-sportu, organizowane są wieloosobowe konkursy gier wideo z udziałem zawodowców. Najpopularniejsze gry e-sportowe wahają się od Starcraft do Player Unknown Battlegrounds. W 2017 r. E-Sport wygenerował ponad 650 mln USD przychodów i przewiduje się, że do 2020 r. Wygeneruje wzrost o 1,5 mld USD. Rosnąca popularność e-sportu zmusza bukmacherów do obstawiania wielu różnych meczów e-sportowych, w tym teraz golfa, tenisa i rugby. Ten rosnący wolumen napędza generowanie przychodów w branży zakładów sportowych. W miarę przekształcania e-sportu z rozwijającej się branży w bardziej ugruntowaną, o stalej pozycji, wygeneruje ona znaczny strumień przychodów dla szerszego rynku zakładów sportowych. Eksperci mowia, że wśród krajów europejskich, Polski e-sport ewoluje najszybciej.

Gdzie leży przyszłość zakładów sportowych?

Wszystkie badania rynku wskazują na jedną rzecz za ciągłą popularnością zakładów sportowych: rewolucję cyfrową. Olbrzymi prognozowany wzrost liczby zakładów sportowych wynika w dużej mierze z rozprzestrzeniania się Internetu na całym świecie oraz późniejszych inwestycji bukmacherskich w platformy cyfrowe, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zakłady sportowe online. Ludziom na całym świecie nigdy nie było łatwiej połączyć się z Internetem, a następnie zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie i grać w gry hazardowe.

http://credit-n.ru/kurs-cb.html

Komentarze