Koszykówka: Zwycięstwo Polek w el. ME 2017

Aktualizacja: 22 lis 2015, 07:05
21 lis 2015, 19:50

Zwycięstwem Polek 65:56 zakończył się pierwszy mecz eliminacji do mistrzostw Europy w koszykówce kobiet. Na uwagę zasługuje zwłaszcza czwarta kwarta…

Reprezentacja Polski w tychże eliminacjach gra w grupie G, razem z nacjami Białorusi oraz Belgii. W pierwszym meczu, nasze zawodniczki pokonały Białorusinki 65:56, mimo że jeszcze przed czwartą kwartą przegrywały… 46:55.
Tak, dobrze Państwo widzicie. Ostatnią odsłonę Polki wygrały… 19:1 i tym samym zainkasowały pierwsze zwycięstwo.

Najskuteczniejszą zawodniczka w polskiej drużynie była Justyna Żurowska-Cegielska, która zapisała na swoim koncie 20 punktów. Wśród Białorusinek, najwięcej oczek zdobyła Maria Papowa (13 pkt.)

Kolejny mecz Polki rozegrają dopiero 20. lutego, kiedy to podejmą na wyjeździe Belgijki.

Polska – Białoruś 65:56 (9:20, 21:22, 16:13, 19:1)
Polska: J.Żurowska-Cegielska 20, E.Kobryn 10, A.Szankiewicz 10, W.Idczak 7, J.McBride 7, A.Skobel 6, A.Pawlak 3, M.Koc 2