LM: Nieudana inicjacja Grot Budowlanych Łódź

21 gru 2017, 21:28

Grot Budowlani Łódź zainicjowali rozgrywki w Lidze Mistrzyń meczem z rosyjskim Dynamo Moskwa. Niestety, nie mogą zaliczyć tego meczu do udanych. Pomimo tego, że poziom był wyrównany praktycznie non stop, z końcówek korzystniej wychodziły przyjezdne, co pozwoliło im wygrać 3:0.

Siatkarki z Rosji zdecydowanie lepiej weszły w premierową odsłonę, już na początku zdobywając przewagę (3:6). Po pierwszej przerwie technicznej dystans pomiędzy zespołami jedynie się powiększył (8:14). Pomimo dobrej postawy Grajber i Groblenej, łodzianki miały ogromne trudności w dogonieniu rywalek (14:18). Rosjanki były coraz bliżej wygranej w pierwszej odsłonie (17:23). Ostatecznie partię zakończył as serwisowy po stronie Dynama (18:25).

Następny set rozpoczął się nieco inaczej niż poprzedni. Już od pierwszego gwizdka zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt (2:2, 7:7). Po kilku minutach przyjezdnym udało się wyjść na prowadzenie, jednak nie mogły cieszyć się nim za długo (8:10, 15:15). Dopiero w końcówce gościom udało się po raz drugi przejąć kontrolę nad grą (20:22). Łodzianki niestety nie zareagowały wystarczająco szybko i nim się obejrzeliśmy kolejny set padł łupem Dynama (20:25).

Podobnie jak kilkanaście minut temu, odsłonę rozpoczęliśmy od remisu 4:4. Po chwili jednak Budowlanym udało się wyjść na prowadzenie (7:4). Rywalki niestety momentalnie wyrównały (9:9) i od tej pory drużyny grały w ścisłym kontakcie punktowym (15:15). Za sprawą Goncharovej siatkarki Dynama powróciły na prowadzenie (15:20). Nie odpuściły już do samego końca, pomimo tego, że Budowlane zaczęły odrabiać straty (21:24). Ostatecznie przyjezdne wygrały trzecią partię 25:13 i cały mecz 3:0

Grot Budowlani Łódź – Dynamo Moskwa 0:3 (18:25, 20:25 23:25)

Grot Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Kędziora, Grobelna, Vincourova, Grajber, Witkowska

Dynamo Moskwa: Morozova, Makarova, Gendel, Shcherban, Goncharova, Vetrova, Lyubushkina, Babeshina, Fetisova, Lazareva, Krotkova, Stolyarova, Talysheva, Raevskaia