Reklama

Masternak – Whateley (29.10): Typy i Kursy Bukmacherskie. Zapowiedź gali Knockout Boxing Night 25

Na taką walkę Polska czekała latami. W sobotę na gali Knockout Boxing Night 25 w Zakopanem odbędzie się pojedynek eliminacyjny do pasa mistrzowskiego IBF wagi junior ciężkiej. Wezmą w nim udział Mateusz Masternak i Jason Whateley. Na gali zobaczymy również Tomasza Włodarczyka i Laurę Grzyb. 

Mateusz Masternak – Jason Whateley
29.10.2022, 22:00
 
1
2
1.32

3.25
1.34
3.88
-
-

zakład bez ryzyka w STS

Masternak – Whateley: Typy i Kursy Bukmacherskie

Polscy fani pięściarstwa zawodowego na takie gali boksu zawodowego czekają latami. Już w sobotę 35-letni Mateusz Masternak (46-5, 31 KO) stanie przed życiową szansą i weźmie udział w ostatecznym eliminatorze IBF do pasa mistrzowskiego wagi junior ciężkiej. Jeśli Polak pokona Jasona Whateleya (10-0, 9 KO), to kolejnym pojedynku zetrze się najprawdopodobniej z mistrzem świata Jaiem Opetaią. Stawka jest więc olbrzymia, a trzeba dodać, że Australijczyk posiada również prestiżowy pas „The Ring” dla najlepszego boksera w junior ciężkiej.

Dobra informacja przed sobotnim starciem jest taka, że Mateusz Masternak jest faworytem przed starciem, które odbędzie się 29 października w zakopiańskim Nosalowym Dworze. To w dużej mierze zasługa jego ostatnich zwycięstw. Ostatni raz Masternak przegrał jeszcze w październiku 2018 roku, kiedy to pokonał go na punkty Yunier Dorticos. Po tej przegranie Polak zanotował jednak serię pięciu wygranych pojedynków. Jego ofiarami w ostatnich latach padali: Taylor Mabika, Jose Gregorio Ulrich, Adam Balski, Felipe Nsue oraz Armend Xhoxhaj.

Jason Whateley ma znacznie mniejsze doświadczenie na zawodowych ringach niż Polak. Masternak stoczył łącznie 51 pojedynków, natomiast Australijczyk ma za sobą dopiero 10 walk. Rywala Masternaka nie można jednak lekceważyć. W dziewięciu ostatnich walkach Whateley nokautował swoich przeciwników i kończył walki przed czasem.

Analitycy STS-u i Fortuny stawiają jednak na Masternaka. Kurs na zwycięstwo Polaka waha się od 1.32 do 1.34. Z kolei triumf Whateleya wyceniono nawet na 3.88. Warto również zwrócić uwagę na typy zakładowe. Scenariusz, że podczas dwunastorundowej walki Australijczyk będzie liczony chociaż raz, wynosi aż 2.00.

Nasz typ: Jason Whateley będzie liczony (2.00 Fortuna)

pakiet powitalny w LV BET na zakłady bukmacherskie - 3333 zł

Na karcie walk gali w Zakopanem również Włodarczyk i Grzyb

Walka Masternak – Whateley to jednak nie konie emocji, jakie czekają nas na gali w Zakopanem. Kibice zobaczą także powrót na ring dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (60-4-1, 40 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem WBO Africa Abrahamem Tabulem (18-6-1, 15 KO). Pomiędzy linami zaprezentuje się również nadzieja kobiecego boksu, czyli Laura Grzyb (7-0, 3 KO). Polka zmierzy się z niepokonaną Marian Herreirą (3-0).

Krzysztof Włodarczyk – Abraham Tabul
29.10.2022, 21:00
 
1
2
1.01

11.00
1.01
16.24
-
-

Dziennikarze pytają mnie, jak się czuje przed powrotem na ring. Ja nie wracam, ja żyje tym boksem cały czas. Trenuję nieprzerwanie o ile warunki zdrowotne i inne mi pozwalają […] Boks to moja codzienność, rytm dnia, życie rodzinne jest podporządkowane pod mój sport – napisał Krzysztof Włodarczyk w swoich mediach społecznościowych.

Laura Grzyb- Marian Herreira
29.10.2022, 20:00
 
1
2
1.12

5.15
1.15
6.10
-
-

Gala Knockout Boxing Night to również walka w wadze super średniej pomiędzy Mateuszem Trycem (14-0, 7 KO), który zetrze się z Leonardem Carillo (15-4, 14 KO). Na ringu w Zakopanem pojawią się też Adam Balski, Nicolas Holcapfel, Piotr Łącz, Artur Górski, Aazadin Aahour, Jozef Kusmirek, MAciej Marchela oraz Aleks Urbański.

Na taką walkę Polska czekała latami. Masternak idzie po mistrzostwo świata

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama