ME: Tomasz Jabłoński ze srebrem!

15 sie 2015, 19:37

Kapitan polskiej reprezentacji, Tomasz Jabłoński (75 kg) uległ w finale         Rosjaninowi, Petrowi Khamukowowi.

Khamukow to jeden z najlepszych pięściarzy w lidze WSB w kategorii średniej. Jednak Polak na tych mistrzostwach prezentował się bardzo dobrze, więc trudno było ocenić kto pełnił rolę faworyta w tej walce.

Od początku Jabłoński skracał dystans. Dobrze u kapitana Rafako Hussars Poland funkcjonował prawy prosty. Rosjanin prezentował się równie dobrze. Trudno orzec, kto wygrał pierwsze starcie. W drugiej rundzie przewaga u Khamukowa była widoczna, co dostrzegli także sędziowie. Polskiemu pięściarzowi z biegiem czasu brakowało precyzji. Ostatnia runda miała podobny przebieg do poprzednich – Rosjanin nie pozwolił, aby Jabłoński narzucił swoje tempo. Wszyscy trzej sędziowie orzekli zgodnie – 30:27 dla Petra Khamukowa.

Jabłoński poza medalem zapewnił sobie również udział na październikowych mistrzostwach świata w Katarze.

Finały Jabłońskiego i Jakubowskiego należy uznać za duży sukces. Ostatnim polskim pięściarzem, który zdobył medal na ME był Marcin Łęgowski – brąz w 2008 roku. A w finałach Polacy boksowali po 22 latach przerwy!