Strona główna Piłka nożna Najgorsza jedenastka Euro 2016 wg Polski-sport.pl!

Najgorsza jedenastka Euro 2016 wg Polski-sport.pl!

1

 

12Oni rozczarowali nas najbardziej!

Foto: uefa.com

Mecze Mistrzostw Europy wiążą się jak wiadomo z grą całej drużyny. Często mówi się o indywidualnościach, ale zazwyczaj w dobrym znaczeniu tego słowa. Tak samo często wspomina się tylko o najlepszych graczach w przypadku każdej z reprezentacji. Najlepsza jedenastka Euro 2016 ukazała się już w naszym serwisie. Ale żeby nie było tak kolorowo, czas teraz na najgorszą.
Oto zawodnicy, którzy wspólnie mogliby stworzyć najgorszą drużynę na Euro!

11Bramkarz

Robert Almer (Austria)

Austriacy, którzy byli jedną z rewelacji eliminacji Euro 2016, we Francji mocno rozczarowali, ale winę za odpadnięcie z turnieju mogą zrzucić przede wszystkim na nieudolność z I połowy spotkania z Islandią, od którego wszystko zależało. Almer okazał się być bohaterem meczu z Portugalia tyko dlatego, że utrzymał remis 0:0 i nie dał strzelić bramki Ronaldo. Jednakże kolejny mecz później, czyli w meczu z Islandią goalkeeper ten dał sobie strzelić dwa gole i przez ten mecz Austria nie awansowała do 1/8 finału mistrzostw. Almer ewidentnie zawinił przy dwóch straconych golach na zakończonych właśnie mistrzostwach.

10Lewy obrońca

 Wjaczesław Szewczuk (Ukraina)

Najbardziej bolesna dla Ukrainy była przegrana z Irlandią Północną 0:2. Bardzo źle w tym jak i w dwóch pozostałych meczach zagrał jednak Szewczuk, który nie spełnił się na pozycji lewego obrońcy. Mimo, że jest najstarszym reprezentantem Ukrainy, to
bardzo słabo grał także w innych meczach, ponieważ nie do końca wychodziła mu obrona piłki. W dodatku można tu podkreślić niecelne podania oraz szybką utratę posiadanej piłki w meczach.

9Środkowy obrońca

Aleksei Berezutski (Rosja)

Rosjanin popełniał proste błędy w meczach Euro. Ogólnie należy podkreślić, że Rosja grała na tych mistrzostwach przeciętnie, co doprowadziło do tego, że kibice chcą, by rozwiązano dotychczasową kadrę reprezentacyjną. Szalę goryczy przelało fatalne ustawienie bloku defensywnego w meczu z Walią, które długo było komentowane na sieci.

8Środkowy obrońca

Siergiej Ignaszewicz (Rosja)

Rosja przyjechała do Francji z doświadczoną obroną, której liderem miał być właśnie piłkarz CSKA. Jednak to co wyprawiał wraz z kolegami, wołało o pomstę do nieba. W meczach można było zauważyć brak formy i bardzo słabą dyspozycję piłkarzy oraz brak jakichkolwiek przemyślanych dograń. Sześć straconych bramek w trzech meczach i tytuł najgorszej defensywy na Euro mówi samo za siebie.

7Prawy obrońca

Aleksandar Dragović (Austria)

W pierwszym meczu z Węgrami zobaczył czerwoną kartkę, przez co pauzował w spotkaniu z Portugalią. W meczu z Islandią, Aleksandar Dragović z 11 metrów trafił w słupek bramki przeciwników, co doprowadziło do tego, że drużyna Aleksandara nie przeszła do dalszego etapu gry (1/8 finału). Był to wielki błąd piłkarza, bo losy Austrii na Euro mogły być zupełnie inne, gdyby ta piłka wpadła do bramki przeciwników. Brak trafienia z karnego był największą porażką tego piłkarza na Euro.

6Lewy Pomocnik

Raheem Sterling (Anglia)

Anglia bardzo zaskoczyła widzów na Euro 2016. Sterling okazał się jednak najbardziej frustrującym członkiem drużyny Roya Hodgsona. Spudłowanie w meczu z Walią zapewne do dziś jest jego koszmarem. W przerwie tego spotkania Raheem został zmieniony i nie zagrał już przeciwko Słowacji. Na pewno nie ma się co dziwić trenerowi, że nie dopuścił go do dalszej gry w mistrzostwach.

5Środkowy pomocnik

otempo.com.br

 David Alaba (Austria)

Gra Austrii była opisywana już wcześniej. Alaba miał być liderem drużyny kandydującej przed Euro do miana czarnego konia. Tymczasem po trzech meczach sen Austrii zakończył się. W grze piłkarza było widać olbrzymie zmęczenie sezonem w Bayernie, w którym rozegrał 46 spotkań. Bardzo wielkim pechem było trafienie w słupek. Gdyby David trafił, to mecz z Węgrami mógłby zakończyć się zupełnie inaczej.

4Środkowy pomocnik

Wayne Rooney (Anglia)

Anglia zawiodła przede wszystkim w meczu z Islandią, w którym zaskoczyła kibiców i przegrała w tym starciu. Islandia zaś zyskała dzięki temu uznanie. Należy podkreślić, że Rooney nie popisywał się w tym i innych spotkaniach na mistrzostwach we Francji. W meczu z Islandią, piłkarz ten zagrał 115. mecz dla reprezentacji. Niestety grając na tej pozycji, nie potrafił jednak utrzymać swej formy, jaką prezentuje w klubie. Możliwości tego piłkarza pozwalają na pewno na jego umiejscowienie nawet w najlepszej trójce Euro, jednakże nie tym razem, ponieważ nie wykorzystał on swego potencjału w 100%. Jego podania dawały dużo do myślenia. Przeciętną postawę Rooneya było już widać w drugiej połowie pierwszego meczu przeciwko fatalnej Rosji. W każdym kolejnym meczu wyglądał coraz gorzej schodząc z boiska. Ewidentnie brakowało mu sił na cały mecz.

3Prawy pomocnik

Thomas Müller (Niemcy)

Drużyna Loewa od początku mistrzostw nie zachwycała swoją grą. Niemcy zdobywali mało goli, a Mueller był o krok od przełamania, gdyby nie słupek i poprzeczka. W jednym z meczów, 26-letni snajper uderzył główką w  słupek, a niespełna dziesięć minut później, po strzale z dwunastego metra trafił w poprzeczkę, czym zapisał się na kartach historii pod względem dwóch pechowych uderzeń w tak krótkim czasie. W dodatku przybiciem fatum było nietrafienie karnego przez Thomasa, choć w spotkaniu Niemcy- Włochy wszyscy obserwowali chyba najwięcej nietrafionych karnych przez obie drużyny w ciągu całych mistrzostw. Müller na Euro był w czymkolwiek pierwszy tylko raz. Jako pierwszy strzelał karnego, który został obroniony. Można powiedzieć, że piłkarz ten to najbardziej pechowy zawodnik na Euro. Podczas żadnych innych mistrzostw Europy (rozgrywanych od 1980 roku) nie było bowiem zawodnika mającego aż tak wielkiego pecha. Thomas Mueller jest także pierwszym niemieckim reprezentantem w dziejach, któremu przydarzyło się coś takiego na Euro.

2Napastnik

Zlatan Ibrahimović (Szwecja)

Ibrahimović to klasa sama w sobie. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w futbolu na świecie. Jednakże piłkarz ten nie popisał się w Euro, pomimo, że drużyna bardzo na niego liczyła. Zero goli i tylko jeden strzał na bramkę – to dorobek “Ibry” podczas Euro. Choć przeciwko Belgii walczył, starał się jak mógł, to w ogólnym rozrachunku zawiódł, tak jak cała reprezentacja Trzech Koron. Szkoda jednak, że Szwed tak smutno pożegnał się z występami na Euro.

1Napastnik

skysports.com

 Harry Kane (Anglia)

Mimo, że Kane był napastnikiem, to oddelegowano go do wykonywania rożnych, co nie wychodziło mu najlepiej. Do kolegów doszły tylko dwa z pięciu podań, z czego jedno wylądowało po drugiej stronie boiska. To stanowiło ogromne spekulacje na temat jego gry, choć wiele do życzenia pozostawiała też ogólna forma tego piłkarza. W eliminacjach do Euro, piłkarz ten zdobył 3 z 13-stu goli strzelonych przez Anglię.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz