Nie było niespodzianki w Gdyni, Vistal pewnie pokonuje Ruch Chorzów

31 sty 2016, 18:42

Vistal pewnie pokonał we własnej hali KPR Ruch Chorzów. Dla gdynianek było to dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie, dzięki zainkasowanemu kompletowi punktów awansowały na 5. miejsce w tabeli.

Do spotkania w roli znacznego faworyta przystępowały zawodniczki prowadzone przez Pawła Tetelewskiego. Jednak początek spotkania był niesamowicie wyrównany, a Ruch Chorzów dotrzymywał korku rywalko. Dopiero po ponad 20 minutach gry gospodynie wyszły na kilku bramkowe prowadzenie. Pierwsza część mecz zakończyła się zwycięstwem Vistalu Gdynia 15:11.

Po zmianie stron gospodynie zaczęły powiększać swoją przewagę i nie dały rywalkom zbliżyć się na niebezpieczny dystans. Jak się okazało zegar w hali był zepsuty i czas pędził szybciej niż w rzeczywistości. Sędziowie podjęli decyzję, że od każdej połowy zostanie doliczone 6 minut, a zatem mecz potrwał do 72. minuty. Ostatecznie to Vistal Gdynia cieszył się z dziesiątego zwycięstwa  w tym sezonie (30:23).

Vistal Gdynia – KPR Ruch Chorzów 30:23 (15:11)

Vistal Gdynia: Gapska, Szwonka, Kordowiecka – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Tasic, Granicka, Kulwińska.

KPR Ruch Chorzów: Montowska, Krupa, Ciesiółka – Tyszczak, Benducka, Jasinowska, Drażyk, Żakowska, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Rodak, Płomińska, Beczek, Stokowiec, Tracz.