Orlik Opole zwycięża w fazie pre play-off

Aktualizacja: 22 lut 2018, 23:04
22 lut 2018, 20:34

Trzecie spotkanie pomiędzy Orlikiem Opole i ekipą Anteo Naprzodu Janów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Drużyna z Opola pokonała na własnym lodowisku podopiecznych Józefa Dobosza i kolejne mecze zagra z TAURONEM KH GKS Katowice.

Po ostatnim ostrym starciu w meczu z Anteo, przez kontuzję z gry wykluczony został Milan Baranyk, który na lodzie nie pojawi się zbyt szybko. Zawodnika czeka operacja barku oraz długa rehabilitacja. Mimo to gospodarze poradzili sobie w spotkaniu z Janowem i to oni powalczą z katowicką GieKSą w następnej fazie rozgrywek. Wynik w 15. minucie otworzył Ivan Durac. Hokeista z Opola punktował podczas gry w przewadze, a asystowali mu Michał Satek i Miroslav Zatko. Do wyrównania ekipa z Katowic doprowadziła w 23. minucie za sprawą Dawida Musioła. Oba zespoły prezentowały dobrą grę, jednak to opolanie ponownie pokazali swoją siłę na początku trzeciej tercji, zdobywając dwie bramki. W 42. minucie golkipera gości pokonał Łukasz Sznotala, a dwie minuty później zrobił to niezawodny Martin Przygodzki. 54. minuta 5. sekunda, to pora, w której Karol Kisielewski strzelił czwarty raz do bramki Patrika Spesny i przesądził o losach spotkania. Anteo nie udało się w późniejszym czasie zdobyć żadnego gola, przez co spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 4:1. Orlik Opole wygrał też spotkania barażowe fazy pre play-off 2:1 i to on awansuje do dalszych rozgrywek.