Patryk Dudek triumfował w SGP Niemiec! Polacy sięgnęli po dublet

Patryk Dudek zwyciężył czwartą rundę Speedway Grand Prix w Niemczech. W turnieju odbywającym się w Teterowie drugą lokatę wywalczył Bartosz Zmarzlik. Stawkę na podium uzupełnił Fredrik Lindgren.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Patryk Dudek triumfatorem SGP w Teterowie

To były najbrzydsze rozegrane zawody w tegorocznej Speedway Grand Prix. Wydawało się, że Niemcy przygotowali nawierzchnię perfekcyjnie, ale tylko pod względem wizualnym. Bo po kilku gonitwach tor zaczął się rozsypywać, powstawały wyrwy, miejscami dziury. Jak na tak prestiżowe wydarzenie, nasi zachodni sąsiedzi organizacyjnie zasłużyli na burę. I to ostrą!

Tym bardziej trzeba się cieszyć sukcesem Polaków, którzy na rozpadającym się obiekcie zgarnęli dublet. Sprawa zwycięstwa w finałowym biegu wieczoru rozstrzygnęła się już na pierwszym wirażu. Jednak o poważnym ściganiu nie było mowy. Gdy nasi jeźdźcy objęli prowadzenie, bardziej zależało im na bezpiecznym dojechaniu do mety, niż na podkręcaniu tempa. Patryk Dudek wygrał żużlowe GP Niemiec przed Bartoszem Zmarzlikiem. Trzecie miejsce zajął Fredrik Lindgren.

Przerwana doskonała seria Zmarzlika

Bartosz Zmarzlik przyzwyczaił nas do tego, że w każdym z pojedynczych startów przywozi do mety chociażby jeden punkt. Jak powszechnie wiadomo, każda passa kiedyś się kończy. Nie inaczej było w przypadku lidera klasyfikacji SGP. W czternastym biegu Polak wyraźnie przegrał start i linię mety przekroczył na ostatniej pozycji. To oznaczało koniec znakomitej serii 55 gonitw bez zera w wykonaniu Zmarzlika.

Wracając do stanu nawierzchni na niemieckim torze, Dudek wypowiedział się w kilku cierpkich słowach. Zielonogórzanin zaznaczył, że podczas zawodów o takiej randze nie mają prawa mieć miejsca uchybienia organizacyjne dotyczące przygotowania toru.

– Myślę, że zawodnicy nie czuli się na tyle pewnie, aby wyprzedzać. Tor już na treningu się lekko rozwalał, ja też to odczułem, wpadając w jedną dziurę. Szkoda, że to tak wygląda, bo to są mistrzostwa świata, ale tak już mamy – powiedział zwycięzca SGP Niemiec.

Tak prezentuje się tabela Speedway Grand Prix pod czterech rundach:

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Martin Vaculik wygrał SGP w Pradze! Najlepszy z Polaków tuż za podium

 

load_with_js

Podobne teksty

Komentarze

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA