Pewne zwycięstwo Gorenje Velenje, dobry występ Michała Szyby

7 lut 2016, 17:44

W spotkaniu 16. kolejki słoweńskiej 1. NLB Leasing ligi, RK Gorenje Velenje rozbiło RD Istrabenz Plini Izola. Michał Szyba zdobył cztery bramki.

Losy sobotniego spotkania rozstrzygnęły się tak naprawdę po pierwszej odsłonie meczu. “Osy” szybko objęły prowadzenie, a z biegiem czasu je powiększały. Po 30 minutach gry wygrywali już 20:9. Druga połowa rywalizacji również została zdominowana przez wicemistrzów Słowenii, którzy ostatecznie zwyciężyli 40:25.

Michał Szyba był czołową strzelbą swojego zespołu, więcej bramek od niego zdobyli tylko: Stas Skube (8) oraz Nejc Cehte (5). Polski rozgrywający cztery razy pokonywał bramkarza rywali. Gorenje Velenje nadal prowadzi w tabeli 1. NLB Leasing ligi, ma tyle samo punktów co obecny mistrz Słowenii – RK Celje, jednak “Osy” mają zaległe spotkanie do rozegrania.

RD Istrabenz Plini Izola – RK Gorenje Velenje 25:40 (9:20)