PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice wywozi komplet punktów z Kielc!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 07:45
5 cze 2020, 19:54

W spotkaniu inaugurującym 28. kolejkę PKO Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 1:2. Gospodarze prowadzili po golu Forsella, ale czerwona kartka i dobra postawa mistrzów Polski pokrzyżowała im plany.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Korona Kielce w dobrym stylu pokonała Wisłę Płock (4:1), natomiast Piast Gliwice dał lekcję futbolu Wiśle Kraków ogrywając ją aż 4:0.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. W 14. minucie sędzia Frankowski podyktował rzut wolny tuż przed polem karnym, do którego podszedł Petteri Forsell. 29-letni reprezentant Finlandii oddał mocny strzał, sprawiając ogromne problemy Frantiskowi Plachowi. Golkiper Piasta nie popisał się przy próbie interwencji i piłka wpadła do siatki.  Sytuacja Korony skomplikowała się jednak w 27. minucie, bowiem dwie żółte kartki w odstępie kilku minut obejrzał Jakub Żubrowski i od tej pory Złocisto-Krwiści grali w osłabieniu.

Od początku drugiej odsłony rywalizacji ogromną przewagę na murawie mieli podopieczni Waldemara Fornalika. W 65. minucie po dość przypadkowej akcji, w której fatalnym kiksem “popisał” się Parzyszek piłkę do siatki skierował Sebastian Milewski, doprowadzając do wyrównania. Chwilę później Piast mógł już prowadzić, ale potężne uderzenie z dystansu Jorge Feliksa obronił Marek Kozioł.

Hiszpan spróbował sił ponownie w 76. minucie i tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem przy lewym słupku pokonał bramkarza Korony Kielce. Na murawie z każdą minutą robiło się coraz więcej miejsca. Piłkarze Macieja Bartoszka ewidentnie opadli z sił, co niemal zakończyło się utratą trzeciego gola w końcówce meczu. Do pustej bramki z około dwóch metrów – w tylko sobie znany sposób – nie trafił Patryk Tuszyński. Po nerwowej końcówce, w której nie brakowało chaotycznych zagrań oraz gola ze spalonego Milewskiego mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 2:1.

W następnej kolejce Korona zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, natomiast Piast Gliwice zagra u siebie z Górnikiem Zabrze.

Korona Kielce 1:2 Piast Gliwice
14. Forsell – 65. Milewski, 76. Félix

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, A. Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski (77. Szymusik) – Gnjatić, Żubrowski, Cebula (67. Papadopulos), Forsell – Pućko (86. Cecarić), Kiełb

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Jodłowiec, J. Czerwiński, Hateley – Parzyszek (70. Tuszyński), K. Vida (56. Alves), Félix (80. Sokołowski), Milewski – Konczkowski, Korun

Sędzia: Bartosz Frankowski