Polacy w Pucharach: Ponitka i Slaughter wciąż w formie

2 lis 2016, 12:36

Nasi reprezentanci: Mateusz Ponitka i A.J. Slaughter 1 listopada rozegrali swoje mecze ligowe. Sprawdźmy, jak radzą sobie polscy emigranci i ich drużyny.

Mateusz Ponitka – Pinar Karsiyaka

Mateusz Ponitka w ostatnim meczu przeciwko izraelskiemu Maccabi Rand Media Rishon Le Zion zdobył 18 punktów, a jego drużyna odniosła zwycięstwo pokonując rywali 84:75.

Reprezentant Polski spędził na boisku 31 minut, a na swoim koncie zapisał 18 punktów. Ponitka trafił zaledwie 1/4 rzuty za 2 punkty, 3/8 za trzy, a także 7/8 rzutów wolnych. Na swoich koncie zanotował dodatkowo cztery zbiórki w obronie oraz dwie asysty.

Polak został drugim strzelcem swojej drużyny, a miejsce przed nim zajął Amerykanin DaJuan Summers, notując 19 punktów.

Drużyna Ponitki, odniosła drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów FIBA.

Pinar Karsiyaka – Maccabi Rand Media Rishon Le Zion 84:75  (24:15, 14:16, 27:17, 19:27)

A.J. Slaughter – SIG Strasbourg

SIG Strasbourg po zmianie trenera odniósł pierwsze zwycięstwo w Basketball Champions League. Duży wkład w triumf miał A.J. Slaughter, który ma za sobą świetną serię występów w barwach francuskiej drużyny.

Początek spotkania z drużyną Telenet Ostenda rozpoczął się bardzo niekorzystnie dla zespołu Polaka. SIG Strasbourg na przerwę schodził tracąc do rywala aż 17 punktów. Wyraźnie krótka przerwa, wprowadziła nową energię do zespołu rozgrywającego. Francuska drużyna zmobilizowała się i w 3 kwarcie tego spotkania zdobyła aż 34 punkty!

Reprezentant Polski spędził na boisku 32 minuty, notując w tym czasie 15 punktów: 4/5 za 2 punkty, 2/5 za „trzy”, 1/1 z linii rzutów wolnych. Do swojego punktowe wyniku dołożył jeszcze cztery asysty i cztery przechwyty.

Ostatecznie zespół Slaughtera odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując Telenet 74:63.

SIG Strasbourg – Telenet Ostenda 74:63 (19:16, 6:26, 34:16, 15:8)