Polski Cukier odpada z Ligi Mistrzów

4 paź 2018, 23:05

W rewanżowym spotkaniu z niemiecką ekipą Medi Bayreuth przez większość spotkania walczyła, ale ostatecznie to rywale zagrają w fazie grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów.

W początkowej fazie meczu świetną dyspozycję pokazywał Aaron Cel – po jego trafieniu Polski Cukier miał nawet osiem punktów przewagi. Od tego momentu goście zatrzymali się w ataku, a niemiecka ekipa zaczęła przejmować inicjatywę. Po trójce Davida Stocktona medi prowadziło 23:20 po 10 minutach gry. Druga część meczu była niezwykle wyrównana, a drużyna mająca aktualnie przewagę zmieniała się właściwie co akcję. Ważne rzuty trafiali Przemysław Karnowski i Łukasz Wiśniewski, a dzięki rzutowi Roba Lowery’ego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:40.

W trzeciej kwarcie zespół z Bayreuth zaczął budować przewagę – nawet sześciopunktową po trafieniu Adonisa Thomasa. Polski Cukier cały czas gonił wynik, ale to medi, dzięki trójce Gregora Hrovata, prowadziło po 30 minutach 62:57. W ostatniej części meczu gospodarze jeszcze bardziej zaczęli kontrolować sytuację na parkiecie. W samej końcówce zanotowali serię 10:0 i ostatecznie zwyciężyli 86:73. Ten wynik oznacza, że to właśnie ekipa z Niemiec zagra w fazie grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

medi Bayreuth – Polski Cukier Toruń 86:73 (23:20, 17:21, 22:16, 24:18)

medi: Seiferth 14, Thomas 13, Hrovat 13, Robertson 12, Doreth 11, Brooks 8, Dimec 4, Stockton 3, Wachalski 0, Meisner 0

Polski Cukier: Lowery 19, Wiśniewski 14, Cel 13, Gruszecki 8, Karnowski 8, Mbodj 5, Śnieg 4, Diduszko 2, Sulima 0, Perka 0