Puchar Davisa: Świetny mecz Hurkacza. Majchrzak nie poradził sobie z rywalem

15 wrz 2018, 16:01

Reprezentacja Polski rozpoczęła mecz z Rumunią w ramach drugiej grupy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. W pierwszym meczu Kamil Majchrzak przegrał z Mariusem Copilem. Swój cel osiągnął za to Hubert Hurkacz.

Rumun Copil okazał się zdecydowanie lepszy od Polaka wygrywając mecz w dwóch setach 6:2, 6:4. Bardziej doświadczony rywal naszego rodaka od początku zdominował rywalizację na korcie. Podczas drugiego seta Majchrzak miał okazję na przełamanie, ale Copil popisał się asem i wygrał swoje podanie. Mecz zakończył się zwycięstwem Rumuna po godzinie i 16 minutach.

Zdecydowanie lepiej poradził sobie Hubert Hurkacz. Co prawda pierwszy set okazał się niezwykle wyrównany, a obaj tenisiści świetnie radzili sobie z serwisem, jednak Polak potrafił w świetnym stylu wygrać tie-breaka dającego zwycięstwo w premierowym secie.

W drugiej partii Hurkacz wciąż grał bardzo efektownie, a co ważne, jeszcze skuteczniej. W szóstym gemie 21-latek obronił break pointa, a w kolejnym gemie sam potrafił przełamać rywala. Pozwoliło to na wygranie seta 7:5 i wyrównanie stanu meczu między Polską, a Rumunią. W niedzielę o godzinie 12:00 zawodnicy rozegrają debla oraz dwa single.

Rumunia – Polska 1-1
Marius Copil – Kamil Majchrzak 6:2, 6:4
Adrian Ungur – Hubert Hurkacz 6:7(3), 5:7