Rafał Majka drugi w Milano-Torino!

1 paź 2015, 16:27

Rafał Majka (Tinkoff Saxo) zajął drugie miejsce jednodniowym wyścigu kolarskim Milano-Torino 2015 (kat. 1.HC). Najlepszy okazał się Włoch Diego Rosa (Astana).

Kolarze rywalizowali dziś na 186 kilometrowej trasie z bardzo wymagającą końcówką.

Na liście startowej tegorocznej edycji imprezy znalazło się trzech Polaków Rafał Majka i Paweł Poljańki (obaj Tinkoff Saxo) oraz stażysta grupy Trek Factory Racing Szymon Rekita.

W ucieczce dnia jechali Alessandro Malaguti (Nippo-Vini Fantini), Luca Chirico (Bardiani, Valerio Conti (Lampre – Merida), Daniel Teklehaimanot (MTN Qhubeka) i Nicolas Lefrançois (Team Novo Nordisk). Zostali oni doścignięty 25 km przed metą.

Bardzo mocne tempo w peletonie dyktowały ekipy Sky i Astany, w czołówce jechali również Rafał Majka i Paweł Poljański. Sprawiało to, że przez kolejne kilometry nikt nie decydował się na atak.

Zmieniło się to w  połowie finałowego podjazdu, kiedy na solową akcję zdecydował się Diego Rosa (Astana). Szybko uzyskał on kilkanaście sekund przewagi i ostatecznie wygrał wyścig. Włocha próbował gonić jeszcze Rafał Majka i zajął on drugie miejsce. Trzeci był Fabio Aru (Astana).