Remis Motoru rzutem na taśmę. Porażka Kadetów – Podsumowanie grup C i D

11 lis 2017, 23:54

Rozegrano już prawie wszystkie spotkania 7. kolejki w grupach C i D Ligi Mistrzów, z czego większość z nich w sobotę. Prawie wszystkie, bo rezultat meczu Metalurg Skopje – Montpellier poznamy w niedzielny wieczór.

Już w środę norweskie Elverum podejmowało Kadetten Schaffhausen. Michał Szyba dwukrotnie wyprowadzał na prowadzenie mistrza Szwajcarii w początkowej fazie meczu (2:1). Kadeci do przerwy utrzymali korzystny wynik, jednak później nie było już tak dobrze (13:12). Reprezentant Polski przestrzelił swój rzut i otrzymał żółty kartonik, a jego drużyna okazała się w drugiej odsłonie gorszą od Elverum (22:26). Nadal ma szansę na awans, bowiem traci tylko dwa punkty do drugiego zespołu, czyli Gorenje Velenje (były klub Szyby) mimo zajmowanej przedostatniej pozycji w grupie C. Przewodnictwo w niej objął duński Skjern po pewnym zwycięstwie odniesionym nad Dinamem Bukareszt.

W sobotę Abanca Ademar Leon ograł na własnym parkiecie wicemistrza Słowenii z Velenje, 28:24

Grupa C

Elverum Handball – Kadetten Schaffhausen 26:22 (12:13)

Dinamo Bukareszt – Skjern Handbold 23:36 (8:18)

Abanca Ademar Leon – RK Gorenje Velenje 28:24 (15:13)

1. Skjern Handbold                      7    10 pkt
  2. Gorenje Velenje                       7    8
  3. Elverum Handball                    7    8
  4. Abanca Ademar Leon              7    8
  5. Kadetten Schaffhausen           7    6
  6. Dinamo Bukareszt                    7    2

W grupie D piłkarze Patryka Rombla zremisowali wyjazdowy mecz z Czechowskimi Niedźwiedziami. W pierwszej połowie ekipa Motoru prowadziła różnicą dwóch bramek. Po przerwie role się odwróciły i przeważał mistrz Rosji, jednak nie utrzymał przewagi. W ostatniej akcji na sekundę przed końcową syreną Sierigej Szelmienko rzucił gola na wagę jednego punktu. Jedną bramkę dla mistrza Ukrainy zdobył Paweł Paczkowski.

Siłę w Lidze Mistrzów pokazała rosnąca potęga z Lizbony. Sporting na własnym parkiecie odprawił z kwitkiem turecki Besiktas Stambuł (34:27).