Rio 2016: Fantastyczny początek w wykonaniu Kantora i Łosiaka!

Aktualizacja: 7 sie 2016, 11:02
7 sie 2016, 03:20

Fantastycznie zmagania na plaży Copacabana rozpoczęli polscy siatkarze plażowi, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak! W swoim pierwszym grupowym meczu Polacy pewnie pokonali Niemców, Markusa Bockermanna i Larsa Fluggena 2:0.

Przed rozpoczęciem tego spotkania martwiliśmy się o formę naszych zawodników po kontuzji kciuka Bartosza Łosiaka. Koniec końców okazało się, że bezpodstawnie, ponieważ polska para grała pewnie i fantastycznie.

Pierwszy set to koncert w wykonaniu Kantora i Łosiaka o czym może świadczyć np. stuprocentowa skuteczność Bartosza Łosiaka w ataku (7/7). Ponadto mocna zagrywka, z którą nie radzili sobie Niemcy spowodowała wygranie seta przez Polaków 21:11.

Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, choć Polacy potrafili kilkukrotnie zdobyć 3-4 punktową przewagę. Niestety, przy stanie 20:18 Kantor i Łosiak przegrali dwie piłki pod rząd i musieli grać na przewagi. Koniec końców jednak wszystko dobrze się skończyło, a mecz zakończył się wynikiem 23:21!

W drugim meczu grupy B, Holendrzy Brouwers i Meeuwsen pewnie pokonali Rosjan, Limina i Barsuka.

Brouwer/Meeuwsen (Holandia) – Liamin/Barsuk (Rosja) 2:0 (21:15, 21:14)