Szybkie spotkanie w Kędzierzynie

17 mar 2018, 18:13

Był to bardzo krótki i jednostronny meczy, który zakończył się zwycięstwem Mistrzów Polski. Mimo że każdy spodziewał się łatwego zwycięstwa ZAKSY, to nikt nie przypuszczał że pójdzie im to aż tak łatwo .

Spotkanie rozpoczęło się od trzy punktowego prowadzenia zawodników ZAKS-y Kędzierzyn – Koźle (4:1). Mistrzowie Polski zwiększyli swoją przewagę o dwa punkty i prowadzili już (8:3). Gospodarze grali z zawrotnym tempem, a ich przewaga wciąż rosła (10:3).  Mimo chęci siatkarzy ze Szczecina, nie byli oni w stanie odrobić dużej przewagi, która wynosiła aż osiem punktów (14:6). Rozpędzeni zawodnicy ZAKS-y całkowicie zdominowali pierwszą partie (19:9). Set wkroczył w decydującą fazę a przewaga Kędzierzynian zaczęła  spadła (20:14). Chwilę później Mistrzowie polski wrócili do gry i byli blisko zwycięstwa w pierwszej partii (23:15). Ostatecznie seta skutecznym blokiem zakończyli zawodnicy z Kędzierzyna (25:15).

Drugi set tak jak wcześniejszy rozpoczął się od prowadzenia ekipy gospodarzy (5:1). Po chwili zwiększyli oni swoją przewagę do pięciu puntów (8:3). W miarę z trwaniem seta gra Mistrzów Polski nabierała tempa (11:4). Siatkarze z ekipy gości nie mogli sobie poradzić z dobrze grającymi zawodnikami drużyny ZAKS-y, którzy prowadzili dziewięcioma punktami (16:7). Przewaga drużyny gospodarzy wciąż rosła (20:8). Ekipa z Kędzierzyna miała ogromną przewagę i zmierzali do zakończenia seta (22:10). Chwilę później Mistrzowie Polski mieli pierwszą piłkę setową którą udanym atakiem wykorzystał Szymura i tym samym zakończył drugą odsłonę tego meczu (25:10).

Początek trzeciego seta również zaczął się od przewagi drużyny gospodarzy (4:1). Mimo że siatkarze Espadonu Szczecin bardzo chcieli przedłużyć swoje szanse w tym meczu, to kolejne punkty trafiały na konto Kędzierzynian (8:2). Gospodarze chcieli jak najszybciej zakończyć ten mecz, dlatego też ich przewaga cały czas się utrzymywała (12:5). Starania gości nie dawały rezultatów ponieważ przewaga gospodarzy wynosiła aż osiem punktów (16:8). Set, a zarazem mecz chylił się ku końcowi a Mistrzowie Polski wciąż powiększali swoją przewagę (21:12). Chwilę później siatkarze Espadonu Szczecin odrobili kilka oczek strat, ale to Kędzierzynianie zdobyli piłkę meczową (24:17). Chwilę później przez błąd w zagrywce siatkarza ze Szczecina ostatni punkt wylądował na koncie gospodarzy (25:18).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Espadon Szczecin 3:0 (25:15, 25:10, 25:18)

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: Zatorski, Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewnicz, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Maziarz, Banach

Espadon Szczecin: Gałązka, Duff, Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Jaskuła, Murek, Ruciak, Tervaportti, Gawryszewski, Mihułka, Menzel