UFC Vegas 68. Tybura – Ivanov: Zakłady i Typy (05.02). Kolejna walka Polaka w UFC!

W niedzielę nad ranemem odbędzie się 68 gala UFC w Las Vegas. Główną atrakcją wydarzenie będzie pojedynek wagi ciężkiej pomiędzy Derrickiem Lewisem a Sergeyem Spivakiem. Dla polskich kibiców najważniejsza jest bez wątpienia walka Marcin Tybura – Blagoy Ivanov, w której faworytem bukmacherów jest biało-czerwony wojownik.

Marcin Tybura – Blagoy Ivanov
05.02.2023, 08:00
UFC Vegas 68

 
Tybura
Ivanov
 
1.67

2.20
1.69

2.17

1.69

2.17

Walka Tybura – Ivanov na karcie głównej UFC Vegas 68

Marcin Tybura (23-7-0) to numer 10. rankingu kategorii ciężkiej UFC. Wstępnie jego kolejnym przeciwnikiem miał być Jairzinho Rozenstruik. Polak stracił jednak szanse na starcie z surinamskim wojownikiem z powodu choroby. Ostatecznie federacja potwierdziła, że jego rywalem będzie Blagoy Ivanov (19-4-0). Ten zajmuje 15. lokatę w klasyfikacji wagi ciężkiej.

Polak będzie delikatnym faworytem najbliższego starcia. W ostatniej walce Tybura pokonał Alexandra Romanova. Na UFC 278 w sierpniu ubiegłego roku sędziowie uznali, że 37-latek był lepszy od swojego przeciwnika. Wcześniej „Tybur” przegrał z Aleksandarem Wołkowem. Miało to miejsce jeszcze na gali UFC 267.

Z kolei Ivanov w swoim ostatnim pojedynku pokonał Marcosa Rogerio de Limę. Wcześniej bułgarski przegrywał jednak dwa starcia z rzędu. Najpierw z Derrickiem Lewisem, a następnie z Augusto Sakaiem. W przeszłości Ivanow potrafił jednak oktagonie wygrać z m.in. Taiem Tuivasą czy Ricco Rodriguezem. Na dziewiętnaście zwycięstw aż dwanaście pojedynków kończyło się przed czasem.

Pojedynek Lewis – Spivak walką wieczoru

Łącznie na gali UFC Vegas 68 zobaczymy w niedzielę 12 pojedynków. Siedem na karcie wstępnej, cztery na karcie głównej oraz walkę wieczoru Derrick Lewis – Serghey Spivak. Faworytem tego starcia będzie pierwszy z wymienionych zawodników. Amerykanin musi wygrać ten pojedynek, jeśli myśli jeszcze o tym, aby w przyszłości dostać szanse walki o mistrzowski pas królewskiej kategorii.

Drugą arcyciekawą walką będzie pojedynek Jung Da Un – Devin Clark. Pierwszy z wymienionych zawodników niedawno doznał swojej pierwszej porażki w UFC i teraz zrobi wszystko, powrócić na zwycięską ścieżkę. Na karcie głównej znajdą się jeszcze starcia Kyle Nelson – Choi Doo-ho oraz Adam Fugitt – Yusaku Ki Kinoshita. W karcie wstępnej zostaną rozegrane natomiast finałowe pojedynki turniejów „Road to UFC”.

Karta Główna gali UFC Vegas 68

Walka wieczoru:
Derrick Lewis-Sergey Spivak
Karta Główna:
Devin Clark-Jung Da Un
Marcin Tybura-Blagoy Ivanov
Choi Doo-ho-Kyle Nelson
Yusaku Kinoshita-Adam Fugitt

UFC Zakłady Bukmacherskie i Typy: Tybura – Ivanov

Dla bukmacherów delikatnym faworytem podczas gali UFC Vegas 68 będzie Marcin Tybura. Kursy na zwycięstwo Polaka wahają się w przedziale 1.67 – 1.69. Trzeba jednak pamiętać, że Blagoy Ivanov to równie twardy i niezwykle doświadczony zawodnik. Dlatego moim zdaniem mało prawdopodobne jest zakończenie walki przed czasem i zakładam, że werdykt będzie zależał od sędziów.

Typ #1: Tybura zwycięstwo przez decyzję (STS – 2.40)
Typ #2: Walka potrwa pełen dystans – TAK (STS – 1.45)

KSW kontra Bellator na gali MMA? Polska federacja wyraziła gotowość

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama