[WIDEO] Serie A: Dobre wyniki “polskich” drużyn. Piękny gol Zielińskiego!

14 maj 2017, 16:49

W 36. kolejce włoskiej Serie A dobre wyniki osiągnęły “polskie” drużyny. Cagliari Bartosza Salamona rozbiło Empoli Skorupskiego, Sampdoria Linettego i Bereszyńskiego zremisowała z Chievo, Palermo Cionka pokonało Genuę, a Napoli Zielińskiego i Milika wygrało na wyjeździe z Torino…

Cagliari Bartosza Salamona, niestety bez Polaka w składzie pokonało na własnym stadionie Empoli Łukasza Skorupskiego 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelali w 7. minucie Marco Sau oraz w 17. i 45. Diego Farias. Wydawało się, że Cagliari pewnie dowiezie swoją przewagę do końca, a ostatecznie mieliśmy jeszcze duże emocje. W 79. minucie bramkę zdobył Słoweniec Miha Zajc, a sześć minut później kontaktowe trafienie zaliczył doświadczony Maccarone. To było jednak wszystko na co było stać drużynę Łukasza Skorupskiego.

Sampdoria z Karolem Linettym w wyjściowym składzie i bez narzekającego na uraz kostki Bereszyńskiego zremisowała u siebie z Chievo. Dla gospodarzy już w 11. minucie trafił doświadczony, 34-letni Fabio Quagliarella, z kolei wynik ustalił zaraz po przerwie Roberto Inglese. Karol Linetty opuścił plac gry w 58. minucie i został zmieniony przez Belga, Dennisa Praeta.

Zdegradowane już niestety do Serie B Palermo Thiago Cionka wygrało na własnym stadionie z Genuą 1:0. Jedyną bramkę już w 13. minucie po asyście Ivaylo Chocheva zdobył Włoch Andrea Rispoli.

Najlepsze wrażenie pozostawiło po sobie jednak Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego i to własnie ten drugi popisał się piękną bramką! Obaj “Biało-czerwoni” rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.Zieliński pojawił się na placu gry w 63. minucie przy stanie 2:0 dla Napoli. Po wejściu Polaka goście nabrali jeszcze większej siły w ataku i na przestrzeni sześciu minut strzelili trzy gole! Najpierw na 3:0 podwyższył Mertens, na 4:0 strzelił Callejon, a w 78. minucie kapitalnym strzałem popisał się właśnie reprezentant Polski, który ustalił wynik spotkania! W 82. minucie na murawie pojawił się także Arkadiusz Milik zastępując Callejona.

W tabeli Serie A najwyżej z drużyn Polaków jest właśnie Napoli, które awansowało na drugą pozycję, jednak jeszcze wieczorem odbędzie się szlagier AS Roma – Juventus Turyn i w przypadku zwycięstwa Rzymian Napoli spadnie na trzecią pozycję. Sampdoria z dorobkiem 47 punktów jest 10., Cagliari ma trzy “oczka” mniej i jest 12., Empoli jeszcze walczy o utrzymanie i ma jeden punkt nad strefą spadkową, z kolei Palermo mimo zwycięstwa żegna się z Serie A.