WTA Hiroshima: Linette lepsza od niewygodnej rywalki!

13 wrz 2018, 11:00

Magda Linette wygrała w dwóch setach ze Słowenką Tamarą Zidansek w turnieju Hana-Cupid Japan Women’s Open. Polka o półfinał zagra z Wang Qiang.

Obie zawodniczki mierzyły się już wcześniej w bezpośrednich pojedynkach. Dwukrotnie lepsza była Słowenka. To ona lepiej zaczęła czwartkowe starcie przełamując Polkę już w pierwszym gemie. Linette potrafiła jednak odrobić straty, a w ósmym gemie po przełamaniu wyszła na bezpieczne prowadzenie wygrywając seta 6:3.

Na początku drugiej partii poznanianka wyszła na dwugemowe prowadzenie. Zidansek pokazała jednak, że nie podda się tak szybko wyrównując stan meczu. W kolejnych gemach przewaga żadnej z rywalek nie była większa niż jeden gem. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był zatem tie-break, w którym Linette okazała się lepsza wygrywając 7:3.

Polka w ćwierćfinale zagra z Wang Qiang rozstawioną z numerem 4.