WTA Seul: Koniec serii przegranych Radwańskiej. Zwycięstwo na początek turnieju

18 wrz 2018, 13:48

Agnieszka Radwańska wygrała z Bethanie Mattek-Sands 6:4, 7:5 w pierwszej rundzie turnieju w Seulu.

W poprzednich czterech spotkaniach Radwańska musiała uznawać wyższość rywalek. Dziś na całe szczęście ta fatalna seria została zakończona. Polka stoczyła z Amerykanką wyrównany bój. W pierwszym secie to Mattek-Sands jako pierwsza popisała się przełamaniem, ale krakowianka błyskawicznie wyrównała na 4:4, a po chwili ponownie przełamała rywalkę wygrywając seta 6:4.

W drugiej partii rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Rywalki aż pięciokrotnie przegrywały swoje gemy serwisowe. Radwańska częściej goniła wynik, najpierw przegrywając 1:3, by wyrównać na 3:3, ale po chwili znów stracić swój serwis. Wygranie trzech gemów z rzędu pozwoliło jednak Polce wygrać drugiego seta, a w konsekwencji całe spotkanie, które trwało prawie godzinę i 40 minut.

W drugiej rundzie w Seulu Radwańska zagra z wygraną meczu Irina-Camelia Begu – Mona Barthel.

Agnieszka Radwańska (Polska) – Bethanie Mattek-Sands (USA) 6:4, 7:5