Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Zawodnik Legii Warszawa będzie zeznawał ws. ustawionego meczu!

Zawodnik Legii Warszawa będzie zeznawał ws. ustawionego meczu!

0

W najbliższym czasie, Ivan Obradović może udać się do Hiszpanii! Po co? Zawodnik jest jednym z 41 podejrzanych o ustawienie meczu Levante z Realem Saragossa w 2011 roku.

Już 3 września ruszy proces, który ciągnie się już sporo czasu. Ale o co dokładnie chodzi? W 2011 roku drużyna z Aragonii w ostatniej kolejce wygrała 2:1, co zapewniło jej utrzymanie w LaLiga. W zamian za porażkę, ekipa z Walencji miała otrzymać milion euro.

W kontrowersyjnym spotkaniu wystąpiło wielu czołowych teraz piłkarzy.
-Dwa gole dla Saragossy strzelił Gabi, który potem był kapitanem Atletico Madryt.
-Christian Stuani, przed rokiem był kluczowy gracz Girony.
– Ander Herrera (dziś PSG)
-Vicente Iborra (Villarreal)

Na ławce rezerwowych siedział wówczas Ivan Obradović, obecnie piłkarz Legii Warszawa.

Media z Półwyspu Iberyjskiego informują, że że prokuratura domaga się kary dwóch lat więzienia i sześcioletniego zawieszenia dla każdego z zawodników uwikłanych w kontrowersyjny mecz.

Wszyscy podejrzani ws. ustawienia meczu:

Real Saragossa: Agapito Iglesias (ówczesny właściciel), Javier Porquera, Paco Checa (dwaj dyrektorzy), Javier Aguirre (ówczesny trener), Antonio Prieto (ówczesny dyrektor sportowy), a także piłkarze: Lanzaro, Doblas, Paulo da Silva, Jorge López, Ander Herrera, Braulio Nóbrega, Leo Ponzio, Gabi, Diogo, Ivan Obradovic, Ikechukwu Uche, Adam Pinter, Javier Paredes, Leo Franco, Jiri Jarosik, Nicolás Bertolo, Said Boutahar i Ángel Lafita. W stan oskarżenia postawiony został też sam klub jako instytucja.

Levante: Miguel Pallardó, Gustavo Munúa, Héctor Rodas, Rafael Jordá, Rubén Suárez, Xavi Torres, Christian Stuani, Wellington Alves, Jefferson Montero, Miguel Robusté, Javi Venta, Manuel Reina, Felipe Caicedo, Vicente Iborra, Xisco Muñoz, Sergio Ballesteros, Juanfran García i David Cerrajería (wszyscy to piłkarze).

Komentarze