Ciężka przeprawa Skry

0
93

W meczu 29. kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce zmierzyło się z PGE Skrą Bełchatów. Kielczanie postawili poprzeczkę wysoko i polegli dopiero po tie-break’u.

Goście przejęli inicjatywę już na początku spotkania (2:6). Kielczanie próbowali “gonić” wynik, jednak bezskutecznie. Przy wyniku 12:16 trener Dafi społem poprosił o czas. Nie wybiło to z uderzenia siatkarzy PGE Skry, którzy sukcesywnie powiększali swoja przewagę (13:19). Krótka seria miejscowych nie zagroziła ich rywalom w pewnym kroczeniu po zwycięstwo w secie (16:22). Triumf bełchatowian stał się faktem przy stanie 20:25.

Druga partia zaczęła się wyrównanie, z minimalną przewagą gospodarzy (4:3, 8:7). Dopiero w połowie odsłony kielczanie zdołali się wyrwać na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Chwilę później na tablicy wyników widniał stan 21:15. Przyjezdni odrobili część strat, lecz finalnie musieli uznać wyższość rywali (25:23).

Kolejna odsłona rozpoczęła się korzystniej dla gości (5:8), lecz wysoka skuteczność miejscowych sprawiła, że szybko złapali z przeciwnikami kontakt punktowy (8:9). Podopieczni Roberto Piazzy zdążyli otrząsnąć się z niemocy i ponownie “odskoczyli” (11:15). Trener Dafi Społem wykorzystał dwa time-out’y, lecz bełchatowianie nie zwalniali tempa. Niestety dla kielczan, różnica punktowa była już nie do odrobienia i goście triumfowali 19:25.

Kielczanie rozpoczęli seta od skromnego prowadzenia (4:3), lecz chwilę później grali już na pełnych obrotach (11:7). Gospodarze wydawali się być bardzo podbudowani i punktowali przy każdej możliwej okazji. Kiedy znaczna przewaga miejscowych utrzymywała się, trener Skry poprosił o czas (17:13). Partia układała się po myśli siatkarzy Dafi Społem, którzy zdołali przedłużyć swoje szanse w meczu (25:18).

W tie-break’u oba zespoły szły “łeb w łeb”, dopiero przy zmianie stron można było zaobserwować dwupunktowe prowadzenie bełchatowian (6:8). W końcówce kielczanie wyrównali do stanu 13:13, jednak to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (13:15).

Dafi Społem Kielce – PGE Skra Bełchatów 2:3 (20:25, 25:23, 19:25, 25:18, 13:15)

Dafi Społem Kielce: Stępień, Więckowski, Schamlewski, Wachnik, Nałobin, Superlak, Dokić, Adamski, Ziemnicki, Łapszyński, Morozov, Biniek, Czunkiewicz

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Janusz, Kłos, Bednorz, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Romać, Nedeljković, Łomacz, Penchev, Piechocki, Milczarek