Szybka wygrana bydgoszczanek

0
56

W 16 kolejce Orlen Ligi siatkarki KS Pałacu Bydgoszcz podejmowały u siebie Enea PTPS Piła. Wygrana pozwoliła siatkarkom z Bydgoszczy awansować na 6 miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od udanej kontry siatkarek PPTS-u (0:1). Zawodniczki z Piły w pierwszej fazie seta wyszły na niewielkie prowadzenie(5:8). Po serii błędów przeciwniczek bydgoszczanki wyrównały stan partii(11:11). Dzięki świetnej grze Krzywickiej powiększyły prowadzenie(18:13). Austin atakiem w siatkę zakończyła pierwszego seta(25:17).

Kolejną partie rozpoczęła seria błędów po obu stronach siatki(3:2). Fantastyczna gra zawodniczek Pałacu pozwoliła im na uzyskanie dużego prowadzenia(11:5). Siatkarki z Piły zaczęły ,,czytać,, grę przeciwniczek co pozwoliło im wrócić do gry(12:11). Jednak zawodniczki PPTS-u nie potrafiły utrzymać swojego dobrego poziomu gry(22:18). Pałac Bydgoszcz bez problemu wygrywa drugą partie(25:19).

Trzeciego seta rozpoczął skuteczny atak Śmieszek(1:0). Początkowo trzecia partia wyglądała na wyrównaną(5:5) ale siatkarki Pałacu Bydgoszcz wysunęły się na spore prowadzenie(13:9). Kolejne akcje powiększyły prowadzenie bydgoszczanek(17:9). W dalszej części seta utrzymywały ośmiopunktowe prowadzenie(21:13). Zepsuta zagrywka Szubert zakończyła mecz(25:18).

Pałac Bydgoszcz – ENEA PPTS Piła 3:0(25:17,25:19,25:18)

MVP:Marlena Pleśnierowicz

Pałac Bydgoszcz: Pleśnierowicz, Misiuna, Krzywicka, Jagodzińska, Śmieszek, Portalska

ENEA PTPS Piła : Austin, Kwiatkowska, Stencel, Babicz, Dumancic, Szubert, Markiewicz