Kończymy sprawdzian przed MŚ! Biało-Czerwoni ponownie lepsi od Belgów

0
152
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

Drugi sparing z ekipą prowadzoną przez Andreę Anastasiego również przebiegł pomyślnie dla Polaków. Podobnie jak poprzedniego dnia, Biało-Czerwoni triumfowali 3:1.

Drugi mecz Polskiej reprezentacji w Szczecinie od samego początku przebiegał emocjonująco. Zespoły grały równo, dzięki czemu na tablicy często wyświetlał się remis (4:4). Ciężko było zostawić rywala w tyle i wyrwać się na prowadzenie (10:10). Od połowy seta nasi chłopcy wyrwali do przodu i co najważniejsze utrzymali poziom i nie dali się dogonić gościom. Odsłonę zwyciężyli z przewagą czterech punktów (25:21).

Kolejny set rozpoczęliśmy od prowadzenia. Różnica między zespołami wahała się między dwoma a trzema punktami (5:3, 9:6). Biało-Czerwoni jakby bez większych problemów utrzymywali dystans (11:8), niestety do czasu. Gra podopiecznych Vitala Heynena w samej końcówce stanęła w miejscu, co Belgowie wykorzystali (21:19, 23:24). Ten chwilowy przestój kosztował Polaków stratę seta. Belgowie wygrali drugą partię 27:25.

Trzeciego seta zaczęliśmy wyśmienicie, już po kilku minutach mieliśmy aż sześć punktów przewagi (7:1). Ten wypracowany na samym starcie dystans utrzymywał się praktycznie do samego końca seta (14:7). Belgowie zupełnie nie przypominali samych siebie sprzed kilkudziesięciu minut. Polacy za to grali jak z nut, coraz bardziej nakręcając się udanymi akcjami (17:11). Bez trudu wygraliśmy tego seta aż jedenastoma punktami (25:14).

Podczas czwartego seta Belgowie grali zdecydowanie lepiej. W trakcie pierwszej połowy seta Polacy osiągali tylko dwa punkty przewagi (5:3). Pomimo tego, że nasi reprezentanci utrzymywali się na prowadzeniu, rywale deptali im po piętach (13:11) Całe szczęście z ogromną pomocą Szczecińskich kibiców Biało-Czerwonym w końcówce udało się osiągnąć bezpieczne prowadzenie (20:14). Po zdobyciu przez Polaków sześciu punktów przewagi Belgowie nie zdołali nadrobić wyniku i podopieczni Vitala Heynena zwyciężyli drugi z rzędu mecz w Szczecinie (25:18).

Polska – Belgia 3:1 (25:21, 25:27, 25:14, 25:18)

Polska: Nowakowski, Kurek, Szalpuk, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Zatorski

Belgia: Van Den Dries, Deroo, D’Hulst, Verheer, Van De Voorde, Rousseaux, Stuer