Strona główna Siatkówka PlusLiga Asseco Resovia awansuje w tabeli!

Asseco Resovia awansuje w tabeli!

0

W spotkaniu 30. kolejki Asseco Resovia Rzeszów podjęła na Podpromiu Stocznię Szczecin. Dla gospodarzy była to batalia o być albo nie być w tegorocznych play-off’ach. Szczęśliwie dla nich szczecinianie nie stawali większego oporu i wygrali w trzech odsłonach.

Mecz zaczął się dość wyrównanie, jednak z minimalną przewagą gospodarzy (5:4). Mateusz Malinowski starał się na własny rachunek wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, jednak rzeszowianie grali zbyt skutecznie, by na to pozwolić. Na środku na dobre rozgorzała rywalizacja między Chinenyeze a Gawryszewskim, z której młody Francuz wychodził obronną ręką (13:12). Drugi as Aleksandra Śliwki pozwolił miejscowym nieco odetchnąć i “odskoczyć” na cztery punkty. Szczecińscy środkowi próbowali zdziałać coś na korzyść zespołu, lecz przewaga rywali była zbyt pokaźna (19:15). W końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Jarosz, który w pojedynkę dopisał na konto Resovii trzy “oczka. Przyjezdni musieli uznać wyższość rzeszowian przy wyniku 25:18.

Początek drugiej partii miał bardzo podobny przebieg do poprzedniej (6:4). Dzięki efektywności Jarosza miejscowi utrzymywali skromne prowadzenie, które chwilę później powiększyły ataki Śliwki (13:9). Na skuteczne ataki szczecinian rzeszowianie odpowiadali środkiem. Chinenyeze spróbował kiwać i podjęte ryzyko zaowocowało dodatkowym “oczkiem” na konto gospodarzy (17:13). Co więcej, na lewej flance efektownie raz po raz przypominał o sobie Thibault Rossard (23:18). Seta zakończył autowy atak Gałązki (25:21).

Trzecia odsłona zaczęła się od gry punkt za punkt, która trwała do stanu 7:9. Siatkarze Stoczni Szczecin czym prędzej rzucili się w pogoń za odrabianiem strat, lecz bez skutku (10:14). Dość nieoczekiwanie przyjezdni zrównali się z rywalami i przez chwilę zespoły walczyły “łeb w łeb”. Niezawodni okazali się być rzeszowscy środkowi, dodatkowo szczecinianie mieli problemy ze wstrzeleniem się w boisko (21:18). As Jarosza zakończył spotkanie (25:19).

Asseco Resovia Rzeszów – Stocznia Szczecin 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Tichacek, Depowski, Jarosz, Krastins, Rossard, Schoeps, Śliwka, Perłowski, Chinenyeze, Cebula, Możdżonek, Dryja, Paszek, Olejnik, Rusek, Masłowski

Stocznia Szczecin: Gałązka, Kluth, Duff, Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Jaskuła, Murek, Mihułka

Komentarze