Ekipa Budowlanych Łódź wraca na szczyt!

0
68

W łódzkiej Atlas Arenie dotychczasowe wiceliderki tabeli, siatkarki Budowlanych Łódź, podjęły Atom Trefl Sopot. Zdecydowanymi faworytkami były podopieczne Błażeja Kryształowicza. Wedle oczekiwań wielu, łodzianki pewnie pokonały Atomówki w trzech setach. Wygrana ta pozwoliła im wrócić na fotel lidera.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie (3:3). Gospodynie wykorzystały chwilowe problemy w przyjęciu sopockiej libero i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Atomówki szybko zniwelowały straty dzięki punktowym zagrywkom Magdaleny Damaske (6:6). Ponownie po stronie przyjezdnych pojawiły się problemy z przyjęciem. Kaja Grobelna i Martyna Grajber kończyły wszystkie swoje ataki (11:6). Przy stanie 13:7 sopocianki wreszcie zapunktowały i zmieniły niewygodne dla nich ustawienie. Zdobyły także kilka oczek z rzędu. Jednak siatkarki Budowlanych nie zwalniały tempa. Z akcji na akcję powiększały swoją przewagę (16:10). Zwłaszcza dwie zawodniczki, Sylwia Pycia i Sylwia Pelc, były nie do zatrzymania. Set zakończył się po błędzie Atomówek (25:14).

Drugą partię lepiej zaczęły sopocianki (0:1). Przez chwilę toczyła się walka punkt za punkt. Gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie dzięki mocnym atakom Grobelnej (8:5). Dodatkowo rywalki zaczęły gubić się w swojej grze. Po czasie wziętym na żądanie szkoleniowca Atomu Trefla sopociankom udało się odrobić część strat (15:11). Niestety w drużynie z Sopotu znów pojawiły się problemy. Gospodynie były coraz bliżej wygranej. Świetnie w obronie radziła sobie łódzka libero, Paulina Maj-Erwardt (23:13). Budowlane zakończyły seta z dużą zaliczką punktową (25:14).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od udanego ataku Julii Twardowskiej. Kilka kolejnych akcji należało do przyjmującej zespołu z Łodzi (5:0). Pierwszy punkt Atomówki zanotowały na swoim koncie po błędzie Pavli Vincourovej. Gospodynie cały czas kontrolowały grę, dominowały w każdym aspekcie gry (10:4). Świetne kiwały Goliat i Vincourova (16:10). Karolina Goliat próbowała gonić wynik, jednak sama niewiele mogła zdziałać (17:12). Sopocianki popełniały zbyt wiele błędów, by przedłużyć swoje szanse w tym spotkaniu. Mecz zakończył się po ataku Juli Twardowskiej (25:17).

Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:14, 25:14, 25:17)

MVP: Pavla Vincourova

Budowlani Łódź: Polańska, Twardowska, Pycia, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt, Pelc, Kutyła, Tobiasz, Strózik, Beier

Atom Trefl Sopot: Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, Mras, Łukasik J., Kulig, Fedusio, Łukasik M., Gajewska, Grzmocińska, Szczyrba, Bednarek, Wójcik, Bodasińska