Jastrzębski Węgiel wygrywa bez straty seta

0
91

W ramach 4. kolejki siatkarskiej PlusLigi Aluron Virtu Warta Zawiercie podjęła na własnym terenie brązowego medalistę zeszłego sezonu, drużynę Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze pokazali się z dobrej strony, jednak to podopieczni Marka Lebedewa wrócą do Jastrzębia-Zdroju z kompletem punktów.

Mecz rozpoczął się od błędu Davida Smitha (0:1). Serię przyjezdnych przerwał atak Grzegorza Boćka z prawej flanki (1:3). Jastrzębianie sieli postrach w polu serwisowym, a bezsilność gospodarzy co i rusz spotykała się z dezaprobatą ich szkoleniowca (3:8, 6:12). Zawiercianie starali się stawiać opór atomowym atakom Salvadora Hidalgo Olivy, jednak bez większego skutku (9:17). Emanuele Zanini poprosił o przerwę dla swojego zespołu, po której udaną akcją popisał się Bociek. Miejscowi zdobyli jeszcze kilka punktów, jednak było już za późno na podjęcie wyrównanej walki. Goście pewnie doprowadzili do końca partii, mając bardzo dużą zaliczkę punktową (14:25).

Początek drugiej odsłony był wyrównany (2:3, 4:4), jednak po pojawieniu się na zagrywce Hugo De Leona, zawiercianie zdołali “odskoczyć” na trzy “oczka” (8:5). Jastrzębianie chwilowo zgubili rytm, lecz szybko się otrząsnęli i zdołali zniwelować straty do dwóch punktów (11:9). Lukas Kampa dyktował tempo gry, dzięki czemu siatkarze z Jastrzębia-Zdroju wrócili do wysokiej skuteczności z poprzedniej partii (17:17, 18:21). Gospodarze zaczęli popełniać coraz więcej błędów (20:23). Serwis w siatkę jednego z zawodników Aluronu zakończył seta (21:25).

W trzecią odsłonę lepiej weszli przyjezdni (2:5). Amerykanin Smith postraszył przeciwników zagrywką i przez dłuższy czas zespoły grały w kontakcie punktowym (6:7, 12:13). Kapitan Jastrzębian zaczął wykorzystywać środkowych, którzy okazali się być bardzo skuteczni na siatce (16:19). Goście uruchomili także grę blokiem (17:21). Zaczęło się robić bardzo ciekawie, gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 23:23. Zawiercianie nie wytrzymali jednak presji i pozwolili, aby rywale zdobyli dwa cenne punkty i w efekcie wygrali całe spotkanie (23:25).

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)

MVP: Lukas Kampa

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, De Leon, Pająk, Bociek, Smith, Patak, Koga oraz Marcyniak, Kaczorowski

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Quiroga, Kampa, Oliva, Kosok, Sobala, Popiwczak oraz Ernastowicz, De Rocco