Łatwa przeprawa Chemika Police

0
85

W 19. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police podjął na własnym terenie Legionovię Legionowo. Obyło się bez niespodzianek i Chemiczki zwyciężyły w trzech odsłonach.

W spotkanie fenomenalnie weszły gospodynie (5:0). Dopiero przy stanie 7:1 pierwszy punkt dla Legionovii zdobyła atakująca Małgorzata Jasek. Przy stanie 12:2 Piotr Olenderek poprosił o czas dla swoich podopiecznych, które wyraźnie nie dawały sobie rady z grą przeciwko Mistrzyniom Polski. Dwie kolejne akcje padły łupem legionowianek, lecz seria przyjezdnych została szybko przerwana atakiem Katarzyny Gajgał-Anioł. Malwina Smarzek sukcesywnie powiększała przewagę swojego zespołu punktując ze skrzydła (20:10). Chemiczki pewnie triumfowały w tej odsłonie 25:12.

Druga odsłona zaczęła się zdecydowanie bardziej wyrównanie, lecz nadal miejscowe miały odrobinę przewagi (5:3). Po chwili jednak do gry policzanek wkradły się niepotrzebne błędy, które początkowo dały remis po 7, a następnie prowadzenie na konto gości (7:10). Po przerwie na żądanie Piotra Mateli miejscowe wzięły się w garść i wyrównały stan rywalizacji. Po udanych akcjach w wykonaniu Smarzek sytuacja wyglądała już bardziej kolorowo (19:14). Natalia Mędrzyk zdołała się przedrzeć przez podwójny blok Legionovii i było już 2:0 w setach (25:20)!

Trzecią partię zespoły zaczęły od gry “łeb w łeb” (3:2, 5:5). Seria punktowych Strashimiry Simeonovy okazała się być młotem na legionowianki i gospodynie miały już cztery “oczka” zaliczki (11:7). Przyjezdne nieco się zdenerwowały i zaczęły popełniać błędy. W końcówce kilkakrotnie zrehabilitowały się Klaudia Alagierska i Magdalena Damaske, lecz było już za późno na odwrócenie losów spotkania (17:12). Wtórne asy serwisowe Bianki Busy przybliżały mistrzynie kraju do zwycięstwa (21:14). Jedna z przyjmujących Chemika Police zakończyła walkę efektywnym atakiem po bloku (25:16).

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:16)

Chemik Police: Buša, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Simeonova, Zaroślińska-Król, Krzos

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek, Korabiec