Łuczniczka pokonana!

0
61

W 18. kolejce PlusLigi Akademicy z Olsztyna podjęli na swoim terenie bydgoski zespół. Siatkarze Łuczniczki zdołali postawić się gospodarzom jedynie w trzecim secie. Olsztynianie zasłużenie mogli dopisać do swojego konta kolejne zwycięstwo.

Pierwsze akcje meczu należały do Wojciecha Włodarczyka (4:1). Gospodarze narzucili rywalom szybkie tempo gry (6:2), jednak za sprawą Bartosz Filipiaka przyjezdnym udało się zniwelować część start (6:4). Miejscowym ponownie udało się wypracować większą przewagę (13:5). Milan Katić rzucił się w wir odrabiania puntów (14:10, 15:12). As serwisowy dołożył Mateusz Sacharewicz (16:14). Prowadzenie olsztynian zmalało do jednego punktu, trener Indykpolu poprosił o czas. Drużyny ciągle grały w kontakcie punktowym (17:16, 19:17). W końcówce Akademicy pokazali, na co ich stać (23:19). Atak Daniela Plińskiego zakończył seta (25:22).

Druga partia zaczęła się lepiej dla bydgoszczan (1:5), jednak olsztynianie szybko zdołali prawie całkowicie zniwelować znaczne prowadzenie rywali (8:9). Miejscowi przejęli inicjatywę, przez dłuższy czas toczyła się gra punkt za punkt (11:11, 14:14). Miłosz Zniszczoł popisał się efektownym blokiem, a Adrian Buchowski dołożył punktową zagrywkę (18:14). Żadna z drużyn nie zwalniała tempa (19:15, 21:17). Mimo ogromnego poświęcenia siatkarze Łuczniczki musieli ponownie uznać wyższość rywali (25:21).

Początek trzeciej partii był wyrównany (3:3). Goście zdołali wyprowadzić kilkupunktowe prowadzenie (4:7), które w okamgnieniu odrobili olsztynianie (7:8). Bydgoszczanie powrócili do starego rytmu gry, pierwsze skrzypce grali Bartosz Filipiak i Jan Nowakowski. Na boisku pojawił się młody Aleksander Śliwka (15:18), miejscowi starali się gonić wynik (18:20). Z letargu obudził się Włodarczyk, który dwukrotnie obił bydgoski blok (19:22). Niestety było już za późno – set zakończył się przy stanie 20:25.

Czwarty set dał grę punkt za punkt (5:5). Dzięki skutecznym atakom Jana Hadravy olsztynianie zdołali wyjść na prowadzenie (10:7), punktowe zagrywki dołożyć Włodarczyk (12:8). Serb Katić wraz z Filipiakiem ponownie walczyli o wyrównanie (14:12, 15:13). Udało im się to przy stanie 16:16. Zaczęło być bardzo nerwowo. Na ratunek Akademikom przybył fenomenalnie dzisiaj grający Wojciech Włodarczyk (20:17). Jego atomowe serwisy przypieczętowały sukces gospodarzy. Mecz zakończył Czech Hadrava (25:20).

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20)

MVP: Daniel Pliński

Indykpol AZS Olsztyn: Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Żurek

Łuczniczka Bydgoszcz: Filipiak, Katić, Sacharewicz, Szcurek, Yudin, Nowakowski, Czunkiewicz