Miedziowi górą!

0
47

W ramach 28. kolejki siatkarskiej ekstraklasy Cuprum Lubin podjęło na własnym boisku Łuczniczkę Bydgoszcz. Bydgoszczanie dzielnie walczyli, jednak nie udało im się wywieźć z tego starcia cennych punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni (2:4). Skutecznie z prawej strony punktowali Jan Nowakowski i Milan Katić (5:9). Przez dłuższy czas gra była wyrównana, jednak siatkarze Łuczniczki trzymali bezpieczny dystans punktowy (7:10, 10:14). Coraz więcej błędów zaczęli popełniać miejscowi (13:17), a Mateusz Sacharewicz zaczął wyrastać na gwiazdę swojej drużyny. Zaczęła się seria lubinian, która doprowadziła do wyrównania (20:20). Wynik zmieniał się z minuty na minutę. Rozpoczęła się gra na przewagi, którą ostatecznie wygrali gospodarze (26:24).

Drugą partię z wysokiego “c” zaczął Marcel Gromadowski (3:9). Momentalnie w pościg ruszyli miejscowi (5:11, 9:14). Z lewej strony świetnie radził sobie Nowakowski, także po stronie Miedziowych punktował Kaczmarek (15:20). Mimo kilku błędów popełnionych przez Igora Yudina, bydgoszczanom udało się pewnie doprowadzić do zakończenia seta (17:25).

Początek trzeciej partii był wyrównany (3:3, 6:6). As serwisowy Kaczmarka zapoczątkował serię lubinian (12:7). Po stronie Łuczniczki do walki włączyli się Nowakowski i Yudin, jednak błędy popełniane przez ich kolegów z drużyny nie pozwoliły na wyprowadzenie przewagi (18:14, 21:18). W końcówce siatkarze obu zespołów psuli zagrywki na potęgę. Skutecznie zza linii trzeciego metra skończył Kaczmarek (25:21).

Pierwsza akcje czwartego seta przyniosły grę punkt za punkt (3:3, 6:5). Gospodarze “odskoczyli” na kilka punktów, jednak rywale szybko zniwelowali przewagę (9:9). W ekipie Miedziowych punktować zaczął Dawid Gunia (14:12). Do pomocy środowemu włączył się Keith Pupart (18:14). Lubinianie pewnie zmierzali do zakończenia spotkania (22:17). Ostatnia akcja należała ponownie do Łukasza Kaczmarka, który zaserwował asa (25:19).

Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:19)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Gunia, Taht, Łomacz, Boehme, Pupart, Rusek

Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Nowakowski, Yudin, Filipiak, Sacharewicz, Katić, Czunkiewciz