Mistrzynie Polski tracą jeden punkt!

0
93

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywanym w Policach, miejscowy Chemik podejmował drużynę Pałacu Bydgoszcz. I niewiele brakowało, a doszłoby do sensacji. Przyjezde prowadziły już 2:1 w setach, ale mistrzynie Polski zdołały doprowadzić do tie-breaka, którego pewnie wygrały.

Początek spotkania był wyrównany (3:2, 6:6), lecz po pojawieniu się Stefany Velijković na linii dziewiątego metra rozpoczęła się seria policzanek. Dwie przerwy wzięte na prośbę Piotra Makowskiego nie powstrzymały gospodyń przed powiększaniem prowadzenia (14:7). Przyjezdnym udało się przerwać dobrą passę miejscowych dopiero przy stanie 19:8, jednak finalnie bydgoszczanki zdołały zdobyć jedynie dwa “oczka”. “Chemiczki” kontrolowały wydarzenia na parkiecie do końca partii i pewnie zwyciężyły 25:11.

Drugą odsłonę siatkarki Pałacu rozpoczęły z wysokiego “c” (1:8). Przewaga gości w dlaszej części seta nie dawały rozegrać się swoim rywalkom i utrzymywały wysoką przewagę (7:15). Do końca partii gospodynie nie porawiły swojej gry i wyraźnie przegrały (15:25).

Trzecią partię zespoły rozpoczęły od równej walki, jednak dzięki trzem punktom w serii na prowadzenie wyszły gospodynie (7:4). Po asie serwisowym Szczygioł i pomyłce jednej z policzanek mieliśmy remis (13:13). W końcówce dwupunktowe prowadzenie uzyskały siatkarki Chemika (21:19), jednak bydgoszczanki szybko doprowadziły do remisu (22:22). Ostatecznie seta wygrały przyjezdne (23:25).

Na początku czwartej odsłony jednopunktową przewagę miały na przemian gospodynie i przyjezdne. Za chwilę dwa oczka w serii uzyskały “Chemiczki” (8:6). Szybko na tablicy wyników pojawił się remis. Dzięki skutecznej grze gospodyniom udało się “odskoczyć” na aż cztery punkty (14:10). W końcówce partii siatkarki Pałacu nie miały argumentów, żeby walczyć z drużyną z Polic, gdyż przewaga mistrzyń Polski wzrosła do siedmiu oczek (20:13). Set zakończył sie bardzo pewną wygraną gospodyń i zespoły mogły juz myśleć o piątym secie.

Tie-break gospodynie rozpoczęły wprost rewelacyjnie (8:1). Choć przyjezdne próbowały walczyć, to jednak nie dawały rady rywalkom. Gdy na tablicy pojawił się wynik 12:6, siatkarki Chemika miały prawo poczuć, że już wygrały to spotkanie. Zwycięstwo policzanek stało się faktem kilka akcji później, przy stanie 15:7.

Chemik Police – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:11, 15:25, 23:25, 25:14, 15:7)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Chemik Police: Busa, Holson, Bednarek-Kasza, Smarzek, Veljkovic, Mędrzyk, Mirković, Zaroślińska, Krzos

KS Pałac Bydgoszcz: Nickowska, Jagła, Misiunia, Mazurek, Krzywicka, Wenerska, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Fedusio, Szczygioł, Fojucik