Muszynianka z problemami

0
176

Kolejne spotkanie ORLEN Ligi toczyło się pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką a Budowlanymi Toruń. W ostatniej kolejce spotkań Muszynianka uległa 3:0 Bielsko-Białej, natomiast torunianki szybko uległy Budowlanym Łódź. W dzisiejszym spotkaniu górą były siatkarki z Muszyny.

Początkowo w spotkaniu toczyła się wyrównana gra (4:4). Nagle na czteropunktowe prowadzenia wyszły budowlane (6:10). Dwie kolejne akcje wygrały gospodynie (8:10). Po raz kolejny na większe prowadzenie uciekła Muszyna (8:13). Przewaga wynosiła już osiem “oczek” (9:17). Torunianki pewnie zmierzały po pierwszego seta (12:20). Gra punkt za punkt nie pozwoliła muszyniankom na odrobienie strat (15:23). Piłka setowa dla Budowlanych (15:24) i ostatecznie set wygrany 15:25.

Drugi set rozpoczął się bardzo wyrównanie (4:4). Kilka kolejnych akcji wygrały muszynianki, jednak rywalki ponownie doprowadziły do remisu. Do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt. Gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu (15:11). Siatkarki Muszyny nie zwalniały tempa. Końcowe akcje tej partii należały właśnie do nich. Magdalena Wawrzyniak mocnym atakiem zakończyła seta (25:18).

Początek trzeciej partii ponownie przyniósł grę punkt za punkt (5:5). Dzięki asom serwisowym Justyny Sosnowskiej na prowadzenie wyszły gospodynie (8:5). Świetnie spisywała się także Marina Cvetanović. Przełamanie na korzyść przyjezdnych dał atak Marty Janik (18:7). Zdecydowana gra środkiem Muszyny przesądziła o ich triumfie. Torunianki nie zdołały odrobić strat (25:14).

Muszynianki zdecydowanie rozpoczęły czwartego seta (6:2). Po wielu próbach Ilona Gierak zdołała doprowadzić do remisu (7:7). Kolejne trzy akcje padły łupem przyjezdnych. Przez dłuższy czas Budowlane utrzymywały kilkupunktową przewagę (14:16). W końcówce gospodynie doprowadziły do remisu (18:18). Muszynianki grały w ogromnym skupieniu, dzięki czemu nie dały wydrzeć sobie wygranej (25:22).

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (15:25, 25:18, 25:14, 25:22)

MVP: Dorota Medyńska

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Grejman, Sosnowska, Wawrzyniak, Cvetanović, Cikiriz, Sredić, Wójcik, Medyńska, Wilk, Łyszkiewicz, Szabo, Rabka, Savić, Lis

Giacomini Budowlani Toruń: Wojcieska, Gierak, Janik, Lewandowska, Paulava, Pavan, Gancarz, Jasińska, Polak, Wójcik, Bimkiewicz, Ryznar, Nowak, Franchi