Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Obecna sytuacja Zagłębia Sosnowiec

Obecna sytuacja Zagłębia Sosnowiec

0
Foto: gieksa.pl

Przed Zagłębiem Sosnowiec naprawdę bardzo ciężki czas. Podopieczni litewskiego trenera Valdasa Ivanauskasa są już po urlopach i wracają do treningów.

Trudno i ciężka sytuacja w Lotto Ekstraklasa

Zagłębie Sosnowiec przed przerwą zimową zagrało na swoim stadionie mecz zgody z Legią Warszawa i byli bardzo blisko, aby zwyciężyć w tym spotkaniu, ale to Ricardo Sa Pinto i jego zawodnicy mogli cieszyć się z trzech punktów. Sosnowiczanie zajmują ostatnie, 16 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, mając na swoim koncie 12 punktów, a do stabilnego miejsca potrzebuję aż sześciu.

Dwóch Słowaków i jeden Gruzin

W zimowym okienku transferowym, do Zagłębia dołączyło trzech nowych zawodników: dwóch od naszych południowych sąsiadów ze Słowacji, którymi są: Martin Toth i jego kolega Lukas Gressak. Natomiast trzecim transferem był najlepszy strzelec ekstraklasy gruzińskiej, Giorgi Gabedava.

Powroty do Zagłębia

Gruzin i Słowacy to nie są jedyne zmiany w drużynie z Sosnowca. Do składu powrócili również Dawid Ryndak oraz Tomasz Nawotka, który grał na wypożyczeniu właśnie na Słowacji w klubie MFK Zemplin Michalovce

Zmiana dyrektora sportowego

Zmiany również nastąpiły na stanowisku dyrektora sportowego Zagłębia Sosnowiec. Roberta Stanka zastąpił Robert Tomczyk. Ten pierwszy dalej jest w Zagłębiu, ale będzie działał jako doradca zarządu oraz osoba od skautingu lokalnego oraz krajowego i wprowadzaniu zawodników akademii do drużyn seniorskich (www.zaglebie.eu)

Obóz w Chorwacji

Piłkarze Zagłębia już w połowie stycznia udadzą się do Chorwacji na obóz w miejscowości Medulin, a tam również wezmą udział w turnieju Arena Cup, gdzie zagrają przeciwko takim zespołom jak: NK Slaven Belupa, NK Lokomotiva Zagrzeb, FK Žarkovo Belgrad i Zrinjski Mostar.

Sparingowy mecz w Polsce

Przed startem rundy wiosennej, po powrocie z Chorwacji, Zagłębie zagra w sparingowym meczu z ŁKS-em Łódź.

Komentarze