PKO Ekstraklasa: Niespodzianka w Szczecinie! Pogoń przegrywa z beniaminkiem.

0
79

Sensacyjne rozpoczęcie zmagań w 11. kolejce PKO Ekstraklasy. Pogoń Szczecin przegrała z Rakowem Częstochowa (1:2). Wszystkie bramki zostały strzelone na początku spotkania.
Pierwszy kwadrans meczu w Szczecinie był popisem ofensywy obydwu zespołów. Portowcy już w 2. minucie, wyszli na prowadzenie dzięki golu Spiridonovica. Austriak celnie wykorzystał podanie Bartkowskiego i płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza.
Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie, płynna akcja poprowadzona z prawej strony boiska przyniosła wyrównanie. Do piłki w pole karne wyszedł bramkostrzelny Brown Forbes. Bartkowski podjął próbę odbioru, jednak popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki. Piłkarze z Częstochowy poszli za ciosem i w 14. minucie, objęli prowadzenie dzięki przytomnej postawie Kościelnego podczas rzutu rożnego. Pomocnik w powietrznej walce nie miał sobie równych i silnym strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.
Zła postawa i bezradność  gospodarzy na wydarzenia dziejące się na boisku wymusiła zmianę jeszcze przed przerwą. Kosta Runjaić wprowadził na boisko Hostikka, zastępując słabo grającego w tym spotkaniu Listowskiego.
Portowcy na drugą odsłonę spotkania wyszli zdeterminowani i utrzymywali ofensywna postawę. Niemal przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Wynik wymuszał na gospodarzach  konieczność podjęcia ryzyka. Goście cofnęli się bliżej własnej bramki licząc na grę z kontry. Posiadanie piłki na poziomie 65% przez podopiecznych Runjaića  utrzymywało się przez całą połowę. Gra Pogoni przypominała bicie głową w mur.
Pod koniec spotkania piłkarze ze Szczecina konstruowali groźne akcje, ale nie zdołali złamać linii defensywy przeciwnika. Świetną formą popisał się bramkarz beniaminka Jakub Szumski, który odpowiedzialnie bronił dostępu do własnej bramki.
W następnej kolejce Pogoń Szczecin czeka wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin , natomiast Raków Częstochowa u siebie podejmie Śląsk Wrocław.
5 października 2019/2020, godz. 15:00 – PKO Ekstraklasa
Pogoń Szczecin 1:2 Raków Częstochowa