Polski Cukier wywozi komplet punktów

0
73

W ramach 8. kolejki LSK w Bydgoszczy odbyło się spotkanie pomiędzy miejscowym Pałacem a Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Spotkanie było dość wyrównane, lecz nieco lepsze okazały się być przyjezdne, które zwyciężyły w trzech setach.

Bydgoszczanki rozpoczęły mecz z wysokiego “C” (7:3). Przyjezdne czym prędzej rzuciły się w pogoń za wynikiem i po chwili na tablicy widniał remis. Tym razem to ekipie z Muszyny udało się przejąć inicjatywę, głównie za sprawą fantastycznej gry środkiem (12:16). Przeciwniczki starały się je dogonić, notując na swoim koncie asy serwisowe (14:18). W końcówce podopieczne Bogdana Serwińskiego popełniły kilka błędów, co realnie stwarzało okazję do wyrównania. Chwila oddechu podziałała zbawiennie na małopolski zespół – bez większych problemów zdołały doprowadzić do końca partii (22:25).

Początek drugiego seta miał odwrócony przebieg w porównaniu do poprzedniej odsłony (2:6). Rozgrywająca Pałacu uruchomiła skuteczną grę środkiem, przez co sytuacja punktowa nie wyglądała już tak źle. Na linii dziewiątego metra w drużynie Polskiego Cukru pojawiła się Małgorzata Śmieszek, co dało przyjezdnym cenne punktowy z zagrywki (8:12). Dodatkowo ich atakująca zaczęła grać dosyć kombinacyjnie. Przy stanie 16:17 trener muszynianek poprosił o czas, by jak najszybciej sprowadzić swoją drużynę na właściwe tory. Pod koniec seta Śmieszek ponownie zdołała “ustrzelić” rywalki i finalnie zakończyć odsłonę (21:25).

Trzecia partia była od początku bardzo zacięta (4:4, 7:8). Dzięki atomowym atakom Moniki Bociek przyjezdne “odskoczyły” na trzy “oczka” (8:11). Gra bydgoszczanek kompletnie się posypała, a rywalki wykorzystywały każdą nadarzającą się sytuację do powiększania przewagi. Po dłuższym przestoju przypomniała o sobie Mariya Karakasheva, lecz na diametralną odmianę losów partii było za późno (12:18). Siatkarki trenera Serwińskiego zaczęły popełniać w końcówce coraz więcej błędów. Nie miało to jednak wpływu na wynik. Ostatnią akcją spotkania był efektowny blok na Sandrze Szczygioł (14:25).

KS Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (22:25, 21:25, 14:25)

MVP: Maja Savić

KS Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Szczygioł, Nickowska/Jagła

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakasheva, Portalska/Medyńska