Strona główna Pozostałe Inne Reebok Floatride, czyli buty na których…Odpłyniesz!

Reebok Floatride, czyli buty na których…Odpłyniesz!

0

Można by pomyśleć, ze to po prostu recenzja kolejnych z rzędu butów do biegania. Jednak w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Marka Reebok oferuje biegaczom obuwie z innowacyjną technologią podeszwy FLOATRIDE, świetnie sprawdzającą się  w biegach na długie dystanse. Wyjątkowość Reebok Flotaride dostrzegł także prestiżowy magazyn Runner’s World, przyznając im wyróżnienie jako najlepszy debiut 2107 roku w kategorii butów biegowych w tym sezonie!

Oficjalna polska premiera butów odbyła się 4 sierpnia nad warszawską Wisłą w okolicy Portu Czerniakowskiego. Biegacze oraz ambasadorzy marki Reebok mieli wówczas okazję, by przetestować super lekkie Flotaride Ultra Knit na wielu nawierzchniach, zaczynając od asfaltu, a kończąc na…wodzie! Można więc pokusić się o stwierdzenie, że Reebok Flotaride sprawdzają się na każdej nawierzchni.

Obuwie swą innowacyjność i niezwykłość zawdzięcza przede wszystkim podeszwie- piance FLOATRIDE o jednolitej komórkowej strukturze, pochłaniającej wstrząsy. Zapewnia ona idealną amortyzację i sprężystość oraz dają poczucie lekkości każdego kroku. Biegacz czuje się jakby był pchany do przodu, co dodatkowo potęguje uczucie „biegowego flow”. Strukturę buta dodatkowo wzmacnia zewnętrzny otok z pianki EVA, która stabilizuje stopę w każdej fazie kroku. Przyczepność buta do nawierzchni zwiększa ponadto bardzo cienka guma na zewnętrznej podeszwie.

Kolejnym ważnym elementem jest bezszwowa, jednoczęściowa, niska cholewka ULTRA KNIT. Stabilizuje ona stopę, a jednocześnie nie uciska jej i pozwala na przepuszczalność powietrza oraz swobodne poruszanie stopą w kostkach. Dodatkowa stabilizacja stopy podczas ruchu gwarantuje wykonana z elastycznego tworzywa konstrukcją okalająca but. Nie należy również zapomnieć o miękkej, umieszczonej wewnątrz buta wkładce, amortyzującej wstrząsy i wspierającej stopę podczas biegu. Dodatkowo kołnierz i zapiętek z elastycznej pianki zapewniają stopom równowagę przez cały cykl ruchu oraz zwiększają komfort, co jest największą i niepodważalną zaletą Reebek Flotaride. Dzięki tym wspomnianym nowinkom technologicznym biegacz co najważniejsze nie myśli podczas biegu o butach, które źle dobrane wielokrotnie utrudniają pokonywanie coraz dłuższych dystansów. W przypadku obuwia Reebok Flotaride jest zupełnie inaczej. Bieg staje się przyjemnością, a użytkownicy mogą bez problemów pobijać swoje rekordy.

Podsumowując, buty Reebok Flotaride przeznaczone głównie dla biegaczy długodystansowych idealnie sprawdzą się również podczas treningów szybkościowych i uniwersalnych. Bez żadnych wątpliwości powinien sięgnąć po nie każdy, nawet wymagający biegacz, któremu zależy na optymalnym połączeniu amortyzacji i sprężystości, a jednocześnie ceni sobie komfort i przyjemność płynącą z biegu.

Komentarze