Siatkarki Developresu na fali

0
78

W 11. kolejce ORLEN Ligi Developres podjął we własnej hali BKS Bielsko-Białą. Gospodynie przystąpiły do tego meczu w roli zdecydowanych faworytek. Rzeszowianki przez całe spotkanie zachowywały zimną krew, co pozwoliło im odnieść pewne zwycięstwo w trzech setach.

Początek meczu był bardzo wyrównany (2:2), jednak gospodyniom szybko udało się wyjść na prowadzenie (6:2). Skutecznie w ataku grała Katarzyna Mróz. Po stronie BKS-u błyszczała Emilia Mucha (9:4). Przewaga rzeszowianek rosła w zatrważającym tempie, trener Wiktorowicz poprosił o czas. Drużyna Developresu była jednak nie do zatrzymania, głównie za sprawą ataków Adeli Helić (17:10). Przyjezdne zaczęły popełniać proste błędy, takie jak dotknięcie górnej taśmy. Szkoleniowiec Bielska próbował ratować sytuację, stosując zmiany na parkiecie. W końcówce jego podopieczne podjęły walkę, jednak przewaga gospodyń była zbyt duża (25:17).

Drugą partię lepiej rozpoczęły rzeszowianki (5:2). Mucha wzięła ciężar gry na siebie i doprowadziła do stanu 5:6. Po dłuższej wymianie był remis (8:8). Sonia Mikyskova każdą piłkę posyłała w aut, problemy z przyjęciem miała Joanna Staniucha-Szczurek. Rzeszowiankom udawało się utrzymywać nieznaczne prowadzenie (17:15). Świetnie w ataku sprawowała się Kremena Kamenova. Set zakończył się asem serwisowym Anny Kaczmar (25:15).

Trzeci set rozpoczął się na korzyść bielszczanek (2:4). Adela Helić szybko zdołała doprowadzić do remisu (5:5). Ponownie na dwupunktowe prowadzenie wyszły przyjezdne (8:10). Miroslava Paskova zaprezentowała kawałek świetnej gry, Bułgarka zdołała wykorzystać problemy z przyjęciem Natalii Skrzypkowskiej (12:10). Karmenova przypomniała rywalkom o swoim istnieniu. Mucha nie pozostała jej dłużna (15:14). Aleksandra Wańczyk zdobyła kilka ważnych punktów dla Bielska. Zespół BKS-u podjął walkę w końcówce seta (20:17), jednak rzeszowianki nie dały sobie wydrzeć wygranej. Spotkanie zakończyła bezbłędna dzisiaj Helić (25:19).

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

MVP: Anna Kaczmar

Developres SkyRes Rzeszów: Kamenova, Hawryła, Kaczmar, Helić, Mróz, Paskova, Borek, Szymańska, Żabińska, Kaczorowska, Flakus, Nickowska, Szczygieł, Śliwińska

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Staniucha-Szczurek, Mikyskova, Trojan, Gryka, Moskwa, Mucha, Wojtowicz, Perlińska, Skrzypkowska, Wańczyk, Szumera, Wilczek, Pasznik