Strona główna Siatkówka Trener Biało-Czerwonych wyjaśnia brak Bartosza Kurka w kadrze na ME!

Trener Biało-Czerwonych wyjaśnia brak Bartosza Kurka w kadrze na ME!

0

We czwartek 12 września rozpoczęły się siatkarskie Mistrzostwa Europy. Przed dwoma dniami Vital Heynen podał polską czternastkę, która powalczy na imprezie organizowanej wspólnie przez Belgię, Holandię, Francję i Słowenię. Dzisiaj szkoleniowiec postanowił zabrać głos na temat braku powołania dla MVP MŚ 2018, Bartosza Kurka.

Atakujący nabawił się kontuzji pleców w czasie gry dla ONICO Warszawa, do którego trafił po upadku szczecińskiej Stoczni. Uraz okazał się na tyle poważny, że Kurek został wykluczony nie tylko z dokończenia rozgrywek klubowych, ale także z części występów kadrowych. Po zabiegu i długiej rehabilitacji siatkarz wraca do pełni sił. W pewnym momencie nawet dołączył do ekipy na zgrupowanie w Arłamowie.

– Rano Bartosz Kurek miał się dobrze. W ciągu dwóch tygodni wykonał ciężką pracę, pierwszy raz dotknął piłkę. Nie odczuwa już bólu pleców, co jest bardzo dobrym znakiem. Cieszę się, że ma się coraz lepiej. Przeżył trzy miesiące sam, bez drużyny i w Arłamowie w końcu mógł się w niej pojawić. Uśmiech gościł na jego twarzy od początku – powiedział Vital Heynen podczas konferencji w Rotterdamie, gdzie Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania w ME. Po chwili szkoleniowiec dodał: – Myślę, że dla wszystkich od samego początku było jasne, że Bartek nie pojedzie na mistrzostwa Europy. Poczułem, że zabranie go na tę imprezę to zbyt duże ryzyko. Nie mogłem oddelegować go do udziału w rozgrywkach, w których zagrałby 9 meczów w 16 dni. Na ten moment to nie jest turniej dla Bartka. Nie chcę go “zabić” albo przeciążyć.

Co więcej, trener Heynen postanowił nieco uspokoić kibiców informacją o tym, że niedługo ma zamiar sięgnąć po atakującego. Stanie się to przy okazji zbliżającego się Pucharu Świata, organizowanego tym razem w Hiroszimie.

– Bartosz pojedzie na Puchar Świata. Nie zagra wszystkich meczów, ale kilka, dzięki czemu przekonamy się, w jakim jest miejscu. Przed nim 10 dni treningu, po czym powinien być gotowy do grania.

Źródło wypowiedzi: http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,25186306,dlaczego-bartosz-kurek-nie-pojechal-na-mistrzostwa-europy-nie.html?fbclid=IwAR3GSBf-jXQ3goP518sHCwLXL-i3YqHk57zkdNUksWNdR9Y4Jp-TJwWQ0wg

  http://credit-n.ru/offers-zaim/zaym-na-kartu_migcredit.html

Komentarze