Triumf torunianek

0
45

W ramach 23. kolejki w hali w Bydgoszczy spotkały się ekipy Pałacu oraz Budowlanych. Derby Kujaw i Pomorza zakończyły się szczęśliwie dla siatkarek z Torunia.

Mecz rozpoczął się korzystniej dla przyjezdnych (4:5, 6:10). Sytuacja coraz bardziej wymykała się spod kontroli gospodyń, siatkarki Pałacu kompletnie nie radziły sobie w asekuracji (7:14). Zawodniczki obu drużyn popisywały się efektownymi blokami (10:15). Bydgoszczanki rzuciły się w wir odrabiania strat (15:18), jednak torunianki ponownie “odskoczyły” (16:21). Gospodyniom udało się nieznacznie zbliżyć do rywalek, jednak musiały one uznać wyższość przeciwniczek (17:25).

Drugiego seta lepiej zaczęły miejscowe (5:1). Fantastycznie radziła sobie Natalia Krawulska, która szybko wyrosła na gwiazdę tej partii (13:7). Gospodynie przez cały czas utrzymywały bezpieczne prowadzenie (16:7, 17:9). W końcówce Budowlane zaczęły “gonić” wynik (18:12), jednak było już za późno na odrabianie strat. Atak Joanny Kuligowskiej przedłużył szanse bydgoszczanek na wygraną (25:16).

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń (4:2). Przewaga bydgoszczanek powiększyła się do 5 punktów (10:5). Nieczyste odbicie Sylwii Wojcieskiej zapoczątkowało serię torunianek, w wyniku której udało im się prawie całkowicie zniwelować straty (10:9). 4 punkty z rzędu zdobyły przyjezdne. Skuteczność siatkarek Pałacu spadła, a prowadzenie ich rywalek znacznie wzrosło. Bydgoszczanki momentalnie złapały wiatr w żagle i zmniejszyły dystans punktowy do 2 “oczek” (18:20). Torunianki konsekwentnie dążyły do zakończenia seta (20:25).

Przyjezdne rozpoczęły czwartego seta z wysokiego “c” (1:4). Prowadzenie gości w mgnieniu oka wzrosło do 6 punktów (2:8). Gospodynie zaczęły odrabiać straty (10:12, 16:18), uruchomiły także skuteczną grę blokiem. Udało im się doprowadzić do wyrównaniu przy stanie 23:23. Ekipie Budowlanych udało się doprowadzić do końca spotkania (23:25).

KS Pałac Bydgoszcz – Giacomini Budowlani Toruń 1:3 (17:25, 25:16, 20:25, 23:25)

MVP: Marta Wójcik

KS Pałac Bydgoszcz: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Nowakowska

Giacomini Budowlani Toruń: Wojcieska, Paulava, Polak, Wójcik, Ryznar, Pavan, Franchi