U-21: Zagraniczne powołania na mecze z Anglią i Serbią

W miniony weekend Czesław Michniewicz rozesłał powołania do zawodników grających poza granicami naszego kraju na towarzyskie spotkania w Bristolu (21 marca) oraz w Grodzisku Wielkopolskim.

0
43

Powołania otrzymali:

• Krystian Bielik (Charlton Athletic FC)
  • Bartłomiej Drągowski (Empoli FC)
  • Kamil Grabara (AGF Aarhus)
  • Bartosz Kapustka (OH Leuven)
  • Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf)
  • Jakub Piotrowski (KRC Genk)
  • Karol Świderski (PAOK Saloniki)

Warto zaznaczyć, że w sobotnim meczu przeciwko Portsmouth wypożyczony z Chelsea Bielik poczuł dyskomfort w mięśniu dwugłowym i zszedł w 38 min. Kontuzji doznał również drugi z naszych stoperów: Paweł Bochniewicz w małych derbach Śląska opuścił plac gry już w 17. min z uszkodzoną torebką stawową. Oboje raczej opuszczą sparingi. To szansa dla Damiana Oko z Zagłębia Lubin. Powołania z krajowego podwórka już jutro.

W Grecji dobry mecz rozegrał Karol Świderski, który strzelił gola w wygranym meczu przeciwko Atromitosowi.
Bartłomiej Drągowski wyszedł w wyjściowym składzie przeciwko Romie (w momencie pisania artykułu mecz toczy się i jest wynik 1:1).
Kamil Grabara również rozegrał mecz od pierwszej minuty. Jego AGF przegrało 1:2 z OB.
Kapustka także od samego początku spotkania w meczu przeciwko KFCO Beershot. Plac gry opuścił w 80. minucie.
Jakub Piotrowski wszedł w minucie 88. zmieniając Alejandro Pozuelo. Jego Genk wygrało 1:0 z KSC Lokeren.
Do udanych tego weekendu nie zaliczy kapitan naszej kadry – Dawid Kownacki. Polski napastnik musiał zejść z boiska już w 19 minucie wskutek urazu w meczy przeciwko Eintachtowi Frankfurt.