W Olsztynie bez niespodzianek

0
719

W ostatnim meczu 7. kolejki siatkarskiej PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z drużyną Effectora Kielce. Zespół Andrei Gardiniego pokazał się z bardzo dobrej strony i zdołał pokonać kielczan w trzysetowym starciu.

Spotkanie rozpoczęło się od punktowej zagrywki Jędrzeja Maćkowiaka (0:1). Dzięki kapitalnym blokom gospodarzy udało im się odskoczyć na trzy punkty (4:1). Przełamanie dał atak Jakuba Wachnika. W kolejnych akcjach kielecki przyjmujący pozwolił swojej drużynie na odrobienie kilku “oczek” (6:4). Gra stała się bardzo wyrównana, jednak to Akademicy mieli dwa punkty przewagi. Do remisu doprowadził as serwisowy Wachnika (11:11). Świetna gra Aleksandra Śliwki szybko pozwoliła drużynie z Olsztyna na ponowne objęcie prowadzenia (16:13), które utrzymywało się przez dłuższą chwilę. Kielczanie starali się bronić każdą piłkę, a ich ofiarna gra opłaciła się – doprowadzili do stanu 18:17. Jednak podopieczni trenera Gardiniego nie dali za wygraną i w ostatnich akcjach zdominowali rywali. Set zakończył autowy serwis Petera Wolfahrtstattera (25:20).

Początek drugiej partii był wyrównany (4:4). Obie drużyny atakowały bardzo pewnie, dość długo miały miejsce wymiany punkt za punkt. Dzięki pomyłkom Jana Hadravy, kielczanie mogli pozwolić sobie na chwilę oddechu oraz dwupunktowe prowadzenie (8:10). Coraz więcej błędów zaczęli popełniać olsztynianie. Jednak czas wzięty przez ich szkoleniowca podziałał na nich uzdrawiająco i popisali się oni czteropunktową serią (15:14). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 18:18. Końcówka seta była bardzo zacięta. Ostatecznie, po wielu próbach, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę AZS-u (25:23).

Trzeci set rozpoczął się od skromnej przewagi przyjezdnych (2:3). Gospodarzom szybko udało się odrobić straty i doprowadzić do ponownej gry punkt za punkt. Za sprawą punktowych zagrywek Adriana Buchnowskiego Akademicy wyszli na prowadzenie (9:7). Pomimo kilku niepowodzeń i szarpanej gry gospodarze utrzymywali kilkupunktową przewagę (19:16). Prowadzenie olsztynian z każdą akcją powiększał środkowy Jan Hadrava. Kielczanie starali się gonić wynik, jednak bezskutecznie. Spotkanie zakończyła autowa zagrywka Jakuba Wachnika (25:19).

Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce 3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek, Kochanowski, Boswinkel, Szostek, Makowski, Buchnowski, Palacios, Ostaszyk, Kulik, Zabłocki, Wójcik Kubacki

Effector Kielce: Komenda, Wolfahrtstatter, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak, Antosik, Biniek, Bućko, Dyk, Formela, Orobko, Superlak, Więckowski, Ziemnicki