ZAKSA triumfuje w starciu z AZS-em

0
55

W ramach 29. kolejki PlusLigi w hali w Kędzierzynie-Koźlu spotkały się drużyny ZAKSY i ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej. W początkowej fazie spotkania stołeczni siatkarze sieli postrach na parkiecie, prezentując wysoką formę. Niestety, w kolejnych setach zostali oni zdominowani przez rywali i nie wywieźli z Opolszczyzny ani jednego punktu.

Mecz rozpoczął się od skromnego prowadzenia przyjezdnych (1:3). Mocne ataki Sama Deroo pozwoliły kędzierzynianom zbliżyć się do rywali (3:4). Po chwili na tablicy wyników widniał remis (6:6). Przez dłuższy czas drużyny grały w kontakcie punktowym (9:9, 11:11). Wysoką skutecznością popisywał się Guillame Samica, dzięki któremu Akademicy ponownie “odskoczyli” na dwa punkty (13:15). Po raz kolejny gospodarze doprowadzili do wyrównania (18:18). Pomyłka Michała Filipa dała prowadzenie siatkarzom ZAKSY (20:19). Końcówka należała do Rafała Buszka, który doprowadził kędzierzynian do pewnego zwycięstwa w pierwszej partii (25:22).

Drugi set lepiej zaczęli gospodarze (3:1), lecz po chwili to ich rywale mieli przewagę (3:4). Błędy własne warszawian zaowocowały serią na korzyść kędzierzynian (7:5), w ofensywie błyszczał Deroo. Trener Bednaruk zaczął wprowadzać pierwsze zmiany (10:7), jednak problemy z przyjęciem po warszawskiej stronie wymusiły kolejne zmiany zawodników (14:10). Gra Akademików poprawiła się za sprawą zagrań Bartosza Kwolka i Pawła Mikołajczaka (17:13). Mateusz Bieniek zdominował rywali (21:14). Punktowy blok Dominika Witczaka zakończył seta (25:16).

Początek trzeciej odsłony należał do miejscowych (6:1). Błąd Deroo zakończył serię jego drużyny. Pozwoliło to Akademikom na zmniejszenie dystansu punktowego (6:3). Przewagę ZAKSY błyskawicznie odbudował Buszek (8:3). Sporo problemów sprawiał grający na środku Mateusz Bieniek (13:6), szkoleniowiec ONICO ponownie był zmuszony do wprowadzenia zmian. Mistrzowie Polski okazali się być bezlitośni w polu serwisowym (20:9). Paweł Halaba pozwolił warszawianom wyjść za granicę dziesiątego punktu, jednak na niewiele się to zdało (23:11). Wygraną kędzierzynian przypieczętował Mateusz Bieniek (25:12).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:16, 25:12)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Buszek, Bieniek, Deroo, Toniutti, Czarnowski, Zatorski

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Halaba, Wrona, Samica, Filip, Firlej, Olenderek